Váš košík je
prázdný

Zero Waste domácnost od A do Z

Na jaké otázky dostanete odpověď?

 • Jak i jen malé změny v každodenním životě zvládnout udělat velký rozdíl?
 • Jak se připravit na nákupy, abychom si domů nenosili odpad?
 • Jak zrušit koš v koupelně, protože už zkrátka vůbec nebude potřeba?
 • Jak uklízet a prát bez špatné chemie?
 • Jde vyrábět přírodní kosmetika i doma?
 • S jakými překážkami na cestě k Zero Waste se můžete potkat v České republice?

 

 

Co se na workshopu dozvíte?

 • Proč je super žít Zero Waste!
 • Že to není žádný životní styl jen pro hippies a hipstery, ale pro kohokoli, kdo chce a má chuť udělat pro sebe, svou rodinu i tuhle planetu něco dobrého.
 • Fakt se není čeho bát, otestováno na vlastní kůži. 🙂
 • Pro každou oblast vašeho domova, ať už je to koupelna, kuchyň nebo péče o tělo, se dozvíte plno praktických tipů a vychytávek, které vám vaši cestu k Zero Waste hodně ulehčí.
 • Všechny rady a možnosti k této cestě, které jsem posbírala za poslední 2 roky, hezky připravené v jednom balíčku.

Na tomto termínu si vyrobíme i vzorek prášku na praní. Doneste si s sebou prosím zavařovací sklenici nebo jinou nádobku (obsahově alespoň 300 ml). V ceně workshopu je i čaj a drobné občerstvení 🙂

Celý kurz připravila odbornice na zero waste Martina Kročilová, podívejte se na její web love your home!

 

Marti miluje zkoušet nové věci a tak není divu, že se pustila do Zero Waste ještě v dobách, kdy se o tom v ČR nemluvilo. Napsala české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bei Johnson – česky Domácnost bez odpadu (vyjde 2.12.2016). Už 3. rokem vede workshopy o Organizování domácnosti i Zero Waste. Založila také projekt loveyourhome.cz

Kurz vede Magdalena Hronová:

Majda má ráda kreativní řešení, propojování souvislostí a smysl pro detail. Má neodolatelnou touhu zanechat pozitivní vliv na své okolí. Věnuje se studiu Sociální a kulturní ekologie a ve volném čase rozjímá a píše o environmentálních tématech.
Život zero waste se snaží žít především proto, že když si jednou usmyslí, že je něco správně, už to není schopná ignorovat. Majda je lektorkou workshopů v Praze a velkou podporou projektu.

Přečtěte si prosím prodejní podmínky kurzů!

Reference účastníků workshopu

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody – a Marti mi ukázala, že způsobů, jak začlenit zero waste přístup do životního stylu, je nespočet. Stačí jen chtít. Během workshopu nám dávala konkrétní tipy jak na obchody, které myšlenku zero waste podporují, tak na DIY výrobky, které zvládnu sama s minimem surovin. Jedním slovem inspirativní!
Petra
Super, já jsem nadšená. Doporučuju všem, kteří by se chtěli dozvědět víc o zero waste. Není nad osobní setkání s člověkem, který dokázal v páru vyprodukovat zavařovačku odpadků (!!!), setkání skutečně nesmírně přínosné, inspirující a motivující.
Karolína