O nás

Co je Kosmetika hrou?

Jak to celé vzniklo?

K výrobě domácích přírodních přípravků jsem se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo, když jsem si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo.
V roce 2010 jsem našla na webu návod, jak vyrobit domácí mýdlo, ta myšlenka mě nadchla a tím celá cesta začala.

Učila jsem se a sbírala bylinky. Během cest po Indii jsem se dozvěděla o použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla jsem se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týče a čekalo mě mnoho zdarů, ale i nezdarů.

 Prostřednictvím webu Kosmetiky hrou se o ně s vámi chci podělit…

U zrodu Kosmetiky bylo Naučmese, první web postavil Pavel Ovesný s Vojtou Peckou a eshop připravil Adam Marčan – kluci, moc vám děkuji, bez vás bych to neposunula. Moc důležitou postavou byl i Lukáš Plíhal, což mi dochází až teď a často s ním mluvím…

Pohyb směrem vzhůru

Kosmetika hrou rostla, web doplnil eshop a po několika letech, kdy jsem kurzy na výrob přírodní kosmetiky vedla v rodinné škole Pecka, jsme se přestěhovaly na Letenské náměstí 1. Byl to „splněný sen“. Zhmotnilo se Centrum Kosmetika hrou – Krámek se surovinami na výrobu kosmetiky, místo, kde probíhají kurzy a sklad a přípravna surovin na jednom místě. Díky Katko a díky Lindo.

S Jakubem Haluškou a Tomášem Musiolem jsme dokončili práci a spustili nový web – propojení e-shopu s recepty i články. Vše na jednom místě – stejně jako v Centrouši.

Velký kolotoč

Tím jsme se posunuli do další epizody…

Rozšiřujeme okruhy kurzů a přidávají se další lektorky do prostoru. V Centru je možné si umíchat vlastní parfém, dozvědět se o použití vykuřovadel, umíchat si kosmetiku a eko drogerii či si vyrobit vlastní barefoot sandálky. Jednou až dvakrát týdně máme otevřenou výdejnu e-shopu a krámek, kde proudí lidé, jak pro nákup surovin, tak za poradou a očicháním esenciálních olejů.

Na web přispívají články a recepty i další lektorky – o parfémech, esencích, tak vykuřovadlech.

Na celém projektu se podílí mnoho lidí, kterým jsem ze srdce vděčná. Někteří zůstali krátce a jiní déle.

Mé díky patří vám ženy:

Heda a Martinka, Barule, Kateřina Tšp, Agi, Danielka, Markétka, Poli, Kacuja, Edita, Hanička, Lůca, Terka

Návrat ke kořenům

Poslední roky jsme pracovaly na změnách a ukotvení. Zkoušíme nové nastavení a směřování avšak stále přetrvává i nespokojenost. Projekt v dané podobě již není udržitelný, energie se nevrací, nejsme si jisté , kam vlastně plujeme. Ukazují se nám nedodělané věci, chyby na webu v účetnictví i v cenotvorbě. Základové kameny nejsou pevné a stabilní. Zvažujeme i možnost spojení se s velkou firmou a prodeje části firmy.

Na začátku roku 2020 se vracím z několikaměsíční očisty z kanárských ostrovů s jasným rozhodnutím, že zavíráme e-shop. Z letiště jedu rovnou do domu babičky, která umírá a společně s mým otcem se o ní poslední měsíc staráme – i to ukazuje hodnoty a důležitost a pomíjivost věcí a života.

Nastupuje celá situace s korona virem. Ta jen urychluje mé rozhodnutí – do Prahy se už nevracím. Balím centrum, balím eshop, balím svůj byt a přesouvám se do babiččina domu.

Mezičas rozpadu

V mezičase uklízím, třídím, doprodávám suroviny, vnímám hodnotu, toho, co jsme vytvořily, cítím tu energii. Mám vztek a cítím nespravedlnost. Pláču a jsem vděčná. Začínám rozumět tomu, co se vlastně všechno dělo i tomu, proč to nefungovalo. Očišťuji sebe od nánosů, které jsem si vytvořila.

První kroky

Moje cesta pokračuje. Směruji k léčení a práci s bylinami. Učím se, zkouším a studuji. Cesta bude dlouhá, mám však čas.

Vítejte, užívejte, sdílejte, hledejte, inspirujte se a prosím pošlete kus energie zpět neb my všichni jsme ji do Kosmetiky hrou dali opravdu hodně 🙂

Kdo se o vás stará a s kým se můžete v Kosmetice hrou potkat?

Judita
Klimentová

judita@kosmetikahrou.cz

Přátelé, já teď hodně sedím na babiččině zahradě nebo v kuchyni a piju kafe a pozoruji. Pozoruji co se děje kolem mě a hlavně ve mě. Učím se a studuji, nejen jak léčit a pracovat s bylinami, ale taky jak žít. Vlastně jdu k tomu, jak opravdu chci žít a kdo jsem.

Otevřené kurzy pro veřejnost teď neplánuji, suroviny ještě mám  – chcete-li, napište. Společně s Agi rády připravíme kurzy pro firmy na míru. To nás moc baví a uděláme-si-to hezký!

Mávám

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!