Váš košík je
prázdný

O nás

Co je Kosmetika hrou?

K výrobě domácích přírodních přípravků jsem se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když jsem si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo.
V roce 2010 jsem našla na webu návod, jak vyrobit domácí mýdlo, ta myšlenka mě nadchla a jelikož bylo před Vánočními svátky, zatáhla jsem do mého skvělého plánu i rodinu. V tu dobu jsem byla výrobou mýdla posedlá a všude jsem chodila a vyprávěla, že je budeme s mámou vyrábět a jaké budou vonné a barevné kombinace, až mi o víkendu napsal můj kamarád, že nás přihlásil na vánoční trh v krtkově koloně ať jich „uvařím“ více.Tím jsme odstartovali celé naše uskupení D.I.Y. Snílci.
Učila jsem se a sbírala bylinky. Během cest po Indii jsem se dozvěděla o použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla jsem se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týče a čekalo mě mnoho zdarů, ale i nezdarů. Prostřednictvím svého webu se o ně s vámi chci podělit a budu ráda když i vy se podělíte o své zdary, nezdary a vychytávky!

Kdo se o vás stará a s kým se můžete v Kosmetice hrou potkat?

Judita
Klimentová

judita@kosmetikahrou.cz

K výrobě domácích přírodních přípravků jsem se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když jsem si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo.

V roce 2008 jsem našla na webu návod, jak vyrobit domácí mýdlo, ta myšlenka mě nadchla a jelikož bylo před Vánočními svátky, zatáhla jsem do mého skvělého plánu i rodinu. V tu dobu jsem byla výrobou mýdla posedlá a všude jsem chodila a vyprávěla, že je budeme s mámou vyrábět a jaké budou vonné a barevné kombinace, až mi o víkendu napsal můj kamarád, že nás přihlásil na vánoční trh v krtkově koloně ať jich „uvařím“ více.Tím jsme odstartovali celé naše uskupení D.I.Y. Snílci.

Učila jsem se a sbírala bylinky. Během cest po Indii jsem se dozvěděla o použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla jsem se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týče a čekalo mě mnoho zdarů, ale i nezdarů. Prostřednictvím svého webu se o ně s vámi chci podělit a budu ráda když i vy se podělíte o své zdary, nezdary a vychytávky!

V roce 2014 jsem začala pořádat workshopy výroby přírodní kosmetiky přes web naučme se. Řídím se heslem, že lze vyrobit téměř všechno a často ze surovin, které máme doma v kuchyni. 

Co kombinuji, když přemýšlím o kosmetice a člověku?

Už během studia mě zajímala psychoterapie. Prošla jsem několika sebezkušenostními kurzy Gestalt směru a ochutnávkou body terapie, která mě zaujala. A když body terapie, tak i masáže:) Prošla jsem kurzem reflexní masáže nohy a pokračovala jsem holistickou masáží, která kombinuje různé prvky a techniky. Studovala jsem v Indii u vedoucího Healing centra a v té samé době jsem přičichla i k Ájurvédě, která se stala mojí láskou. Pustila jsem se do studia Marma terapie, očistných kůr a stravy.
Miluju také bylinky, které mohu sbírat na cestách po Čechách a nedávno jsem dostudovala Herbalism Academy of Boston, kde jsem prohloubila své znalosti o jejich účincích. Miluji vůně, esence a přírodní parfémy. Během minulého roku jsem se zamilovala do tvorby parfémů na míru. Navštěvovala jsem kurzy Petry Hlavaté – Rafaelly, kde jsem se nechávala ovonět a sblížila se s tématem ženského cyklu a vůní.
Na mojí první aromaterapeutické konferenci jsem se setkala s Jan Benham, která mě naprosto uchvátila. V roce 2016 jsem začala experimentovat s domácí destilací hydrolátů. Svoje znalosti jsem prohloubila díky konferenci s Dr. Zouhaier Helalim.

V březnu 2017 jsem nastoupila na Institut aromaterapie.

Daniela Kosmetikahrou.cz

Daniela
Dvořáková

info@kosmetikahrou.cz

Moja láska k prírode a k rastlinám ma už na strednej škole nasmerovala k štúdiu biológie a botaniky na univerzite. No aj keď som behom života získávala prax v iných oboroch, prírode a kvetom som zostala verná. Vždy ma zaujímalo zloženie potravín a zdravý životný štýl, takže u mňa výroba začala najprv skrz jedlo. Vyrábam si vlastné džemy, kompóty, pečiem chleba či müsli a vlastne polotovary sú u mňa tabu. Ale až s príchodom mojich dvoch detí som sa začala viac zaujímať o zloženie kosmetiky, ako aj o alternatívne prípravky k zlešeniu ich zdravia a imunity. A práve to ma priviedlo do kosmetiky hrou, kde som na prvých kurzoch zistila, ako z pár ingrediencií vyrobiť nosné kvapky či voňavé mazanie pre moje ratolesti. Začala som pomaly vymieňať aj vlastnú kozmetiku plnú parabenov za krémy a olejíčky, ktoré sú nielen zdravé ale vážne fungujú :). A práve to nadšenie z celej tej myšlienky, ktorú tým kosmetiky hrou predstavuje, ma priviedol až k Judite a túžbe stať sa jeho súčasťou.

Ako nový člen sa budem starať o to, aby Vám balíčky chodili včas a v dobrom stave, aby v našom obchode nič nechýbalo, aby sa naše služby stále zlepšovali, a aby ste sa k nám ako spokojní zákazníci radi vracali.

Agáta
Hrůšová

agata@kosmetikahrou.cz

K výrobě diy kosmetiky jsem poprvé přičichla asi před třemi lety. V té době jsem se začala zajímat odkud pochází produkty, které běžně používám, zda jsou testované na zvířatech a jak mohu snížit svou ekologickou stopu.

Od mala ráda vyrábím věci všeho druhu. A tak jsem se přes kreslení, výrobu bižuterie, kvašení zeleniny a pečení chleba dostala až k výrobě domácí a přírodní kosmetiky a drogerie. Na prvním kurzu jsem načerpala velké množství informací, které pro mě byly skvělým impulzem začít s vlastní výrobou. Ráda experimentuji s novými ingrediencemi a baví mě dekorativní kosmetika.

Pro Kosmetiku Hrou jsem zažala pracovat v červnu 2016. Kosmetika Hrou je pro mě inspirací, tým skvělých lidí i možnost objevovat a učit se novým věcem. Potkáte mě s naším stánkem na různých festivalech a workshopech. V centru pak povedu Dílničky na výrobu přírodní kosmetiky.

UložitUložit

Hanka
Lanzingerová

kurzy@kosmetikahrou.cz

Jsem jedna alternativní maminka, která miluje esoteriku, přírodu, muziku a vše živé i neživé. Ke Kosmetice hrou mě přivedla tak trochu náhoda a zájem o tuto tématiku.
Již jako malá jsem se ráda procházela přírodou a pozorovala bylinky, kytky, stromy a postupně jsem se začala zabývat i jejich zpracováním.
Hlavně jsem se vrhla na zavařování, louhování atd. Lze tedy říci, že to vše u mě začalo kuchyní.
Později jsem se začala zajímat více i kosmetiku a drogérii a to především díky své dceři. Chtěla jsem mít doma vše více ekologické, domácí a šetrné a tak jsem se dostala blíže a blíže ke Kosmetice hrou.
Jsem ráda, že mohu být součástí něčeho takového jako je Kosmetikahrou, která to vše dělá i v dnešní době pořád s láskou.
A kdyby Vás zajímalo co tu dělám, tak já jsem ta spojka mezi Vámi a lektory 🙂
Všem Vám přeji hodně úspěchů a zábavy při domácím tvoření.