Váš košík je
prázdný

Zdravé zuby

Všechno je to v efektivní a precizní péči o dutinu ústní!
To si dopodrobna vysvětlíme a hlavně nacvičíme … pomůckami, které Vám vybereme na míru a odnesete si je domů (v rámci kurzovného, hodnota 300 Kč).

Kurz Vám ušetří nejen drahocenný čas strávený v ordinaci a těžce vydělané prostředky za nákladnou léčbu, ale i nepříjemný žážitek, jakým pro mnohé ošetření u zubaře je.
Od teď už se preventivní kontrola změní v pohodový pokec!

Spousta polopravd a mýtů

Uvolňování rtuti z amalgámu? Radioaktivní zátěž nadměrným rentgenováním? Poškozená sklovina bělením? Hygienistka jako uklížečka dutiny ústní? Geneticky zapříčiněná zvýšená kazivost? Nejen tyto, ale i mnoho dalších polopravd a mýtů si osvětlíme a dopodrobna rozebereme v rámci kurzu.

Moje zkušenosti

Pracuji jako zubní lékař a prevencí se zabývám od počátku studia v roce 2009. Zpočátku pouze v rámci předmětu pro zisk kreditů, posléze formou přednášek pro děti ve školách a nyní stále více a více kvůli obecnému povědomí, protože jsem v průběhu času zjistill, že o této problematice spousta lidí bohužel nemá dostatek informací. Dost často i proto se mnozí nemohou o své zuby náležiě postarat.

Náplň kurzu

Teoretická část kurzu – CO, PROČ, ČÍM a hlavně JAK čistíme. Vysvětlení základních mechanismů, pojmů a zákonitostí, kterým třeba v ordinaci pod náporem stresu nerozumíte. (120-150 minut)
Praktická část kurzu – precizní a individuální nácvik vhodnými pomůckami, které Vám zůstanou (kartáček zubní a jednosvazkový, různé velikosti mezizubních, dentální nit a pastičku nebo indikátor plaku jako bonus). (60-90 minut)
Čas na dotazy bude kdykoliv v průběhu celého kurzu, ideálně hned, jakmile vás napadnou!

Co s sebou?

Zvědavost, otevřenou mysl a dobrou náladu!

Proč právě na můj kurz?

Protože každý můžeme žít v pohodě bez bolesti s vlastními krásnými zuby až do smrti, ale málokdo to bohužel ví! Ve společnosti je tak nějak už zažito, že na stáří všichni musíme mít zuby do skleničky. A to je další pověra 😉

Těším se !

Rád Vám sdělím všechno co se týká prevence vzniku zubního kazu a zánětu dásní (počátek parodontózy) a další věcí, které mě naučili během studia na lékařské fakultě a taky pacienti na křesle v praxi.

Mám mnoho zkušeností s přednášením dětem i dospělým, ale suchá teorie pro velké skupiny nemá takový efekt, takže to vezmeme pěkně individuálně. S kartáčky v puse!

Zdeněk Řehoř

Vystudoval jsem zubní lékařství, ale kromě zubů mě medicína baví spíše alternativní a její holistické přístupy. Mým největším koníčkem je vaření, pečení, nakládání, kvašení a další zpracování ideálně vlastnoručně vypěstované úrody, takže i zahradničení, permakultura, samozásobitelství a tím hodně související udržitelnost obecně. Mám rád zvířata, provozuju vermikompostér, zajímám se o včelaření a rád bych aspoň částečně žil v nějaké ekologické stavbě. Hrával jsem závodně volejbal, teď už spíše plavu a rád běhám. Zajímá mě taky jóga, minimalismus, meditace a východní kultury, čímž se vracím nejen k té alternativní medicíně, ale i kulinaření a to hlavně thajská a vietnamská kuchyně. Což plynule navazuje na mou lásku k cestování, poznávání nových lidí, názorů, jazyků a kultur. A plynule ústí v lásku k hudbě 🙂