Váš košík je
prázdný

Zubní – multifunkční bylinkový olej

Pro začátečníky

Když jsem první sezonu macerovala obličejové oleje, tak jsem jeden z nich naplnila mátou, šalvějí a dalšími „jedlými“ bylinkami.

Vzala jsem si ho na cestu do Londýna za mým kamarádem. Ten pravidelně trpěl záněty zubů a to většinou když cestoval. No a my jsem spolu téměř pořád cestovali:)

Jednou ráno jsem ho našla, jak si prohlíží můj bylinkový olej a byl z něj nadšený. Ukecal mě, že ho chce vyzkoušet na mlgání, kterým si vždy léčil záněty. No a tak mlgal s mým obličejovým olejem a za pár dní byl zánět pryč. Nechala jsem mu v Londýně celou lahvičku a radostně si po návratu naložila další dvě:)

Tento rok jsem si opět naložila bylinky a vymacerovala 100ml oleje. Olej jsem však přejmenovala na multifunčkní, protože si s ním mažu obličej a dávám si ho i do vlasů:)

Mrkněte na foto postup!

Bylinky naložíme do sklenice a zalijeme olejem. Dáme na okno a 3 týdny macerujeme. Po 3 týdnech macerát slijeme do lahviček a uchováváme v temnu.

Tento rok jsme připravily ještě lepší variaci s hřebíčkem a léčivým konopným olejem.

Konopný olej má velké regenerační schopnosti a pomáhá při léčbě zánětů. Šalvěj lékařská podporuje imunitu a má desinfekční a dezodorační vlastnosti, k ústní hygieně se používá od nepaměti. Máta osvěžuje dech a je lehce antibakteriální, jako bonus prospívá trávení a dýchacím cestám. Hřebíček se využívá při léčbě paradentózy, má antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky, je také poměrně účinným analgetikem, proto se užívá při bolestech zubů.

Tak šup s tím do lahvičky!

Už jste zkoušely domácí zubní pastu?

Prohlédnout workshop

Workshop: Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.