page   |   21.06.2014

O mně

Judita Klimentová

K výrobě domácích přírodních přípravků jsem se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když jsem si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo.

V roce 2010 jsem našla na webu návod, jak vyrobit domácí mýdlo, ta myšlenka mě nadchla a jelikož bylo před Vánočními svátky, zatáhla jsem do mého skvělého plánu i rodinu. V tu dobu jsem byla výrobou mýdla posedlá a všude jsem chodila a vyprávěla, že je budeme s mámou vyrábět a jaké budou vonné a barevné kombinace, až mi o víkendu napsal můj kamarád, že nás přihlásil na vánoční trh v krtkově koloně ať jich "uvařím" více.Tím jsme odstartovali celé naše uskupení D.I.Y. Snílci.

Učila jsem se a sbírala bylinky. Během cest po Indii jsem se dozvěděla o použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla jsem se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týče a čekalo mě mnoho zdarů, ale i nezdarů. Prostřednictvím svého webu se o ně s vámi chci podělit a budu ráda když i vy se podělíte o své zdary, nezdary a vychytávky!

V roce 2014 jsem začala pořádat workshopy výroby přírodní kosmetiky přes web naučme se. Řídím se heslem, že lze vyrobit téměř všechno a často ze surovin, které máme doma v kuchyni.

Co kombinuji, když přemýšlím o kosmetice a člověku?

Už během studia mě zajímala psychoterapie. Prošla jsem několika sebezkušenostními kurzy Gestalt směru a ochutnávkou body terapie, která mě zaujala. A když body terapie, tak i masáže:) Prošla jsem kurzem reflexní masáže nohy a pokračovala jsem holistickou masáží, která kombinuje různé prvky a techniky. Studovala jsem v Indii u vedoucího Healing centra a v té samé době jsem přičichla i k Ájurvédě, která se stala mojí láskou. Pustila jsem se do studia Marma terapie, očistných kůr a stravy.
Miluju také bylinky, které mohu sbírat na cestách po Čechách a nedávno jsem dostudovala Herbalism Academy of Boston, kde jsem prohloubila své znalosti o jejich účincích. Miluji vůně, esence a přírodní parfémy. Během minulého roku jsem se zamilovala do tvorby parfémů na míru. Navštěvuji kurzy Petry Hlavaté - Rafaelly a nechávám se ovonět:)
Na poslední aromaterapeutické konferenci jsem se setkala s Jan Benham, která mě naprosto uchvátila. Chci se proto dále věnovat aromaterapii a hrát si s hydroláty, které si snad tento rok budu destilovat sama.

IČ88780686
dič CZ8757230185
V akátech 575
Libčice n. Vlt.
252 66
Provozovna:
Letenské náměstí 1, Praha 7, 1.patro
778168582
judita@kosmetikahrou.cz nebo katka@kosmetikahrou.cz

Kurzy:
Naturkurz s.r.o.
ič 05592884
Letenské náměstí 1
Praha 7

Ráda bych poznamenala, že všechny recepty na těchto stránkách jsou osobního charakteru a nenesu tedy zodpovědnost za jejich další využití.

Kosmetika hrou napsala nebo o Kosmetice hrou napsali:):

Recenze na kurz Úvod do výroby přírodní kosmetiky:)

Info z prvního prodejního jarmarku

Tipy pro začátečníky a deset důvodů proč kosmetiku vyrábět

Rozhovor o bylinkách a přírodní kosmetice

Vrrr Kosmetika hrou byla i v Sama doma

Povídání o kosmetice na vegance.cz

Šlehání másel v Polopatě

Další návštěva v Sama doma

- 69 minuta !