Váš košík je
prázdný

5 receptů s "kouzelnou" kopřivou dvoudomou

Kopřiva je jednou z prvních magických bylinek sezony. Čistí krev a tím pádem i napomáhá zlepšení naší pleti, játrům a celému tělu. Je několik způsobů, jak s kopřivou nakládat a proto jsem připravila 5 receptů, které vás mohou inspirovat a rozhodně i motivovat ke sběru téhle píchavky:)

  • Vynikající recepty do našeho bříška

Kopřiva se skvěle hodí do jarní očistné kuchyně. Můžete si například společně s pampeliškou a sedmikráskami připravit chutný jarní salátek. Kopřivu přidáváme doma i do zeleninových polévek. Můj oblíbený kopřivový recept jsou šťouchané brambory se spařenou kopřivou a orestovaným tempehem. Ale nejvíc je kopřivový dip mojí mámy. Tyčovým mixérem pomixujeme kopřivy, avokádo, česnek, sůl, pepř a olivový olej. Dip je lehce pikantní a hodí se jak na topinky, tak jako omáčka k jídlům. Bon apetit!

  • Čaj na pročištění těla i duše

Jak jsem se již v úvodu zmínila, tak kopřiva má blahodárné síly čištění naší krve. Prospívá to hlavně játrům a naší pokožce. Díky kopřivovému čaji můžeme podpořit jarní detoxikační kůru. Můj táta si dělá až 3 týdenní kopřivovou kůru, kdy pije jeden až dva hrnky kopřivového výluhu denně.

  • Pro krásně umyté vlásky

Určitě také víte, že kopřiva je důležitou ingrediencí všech kvalitních vlasových přípravků. Nejméně složité je si udělat výluh, kterým si pak vlasy opláchneme. Výluh z kopřivy bojuje proti lupům, jemně odmašťuje a zanechá vlasy lesklejší. Určitě si i nezapomeňte kopřivy nasušit na zimu:)

  • Obličejové bylinkové oleje

Téměř do všech mých oblíbených variací obličejových olejů přidávám i trochu kopřivy.

  • Pro sílu vaší hřívy

Dostala jsem skvělý tip na kopřivovou tinkturu, která údajně skvěle posiluje vlasy. Takže se pustme do toho:)
Mrkněte na recept!

Pamatujte při sběru kopřivy, že je nutné, aby byla minimálně 150m od silnice a můžete použít i kopřivu sušenou.

Máte další tipy, co s kopřivou? Napište mi!

Pokud opravdu nemáte, kde kopřivu sebrat, tak mrkněte do eshopu🙂