Bylinkářův rok s Judit – 4 víkendy během roku

Pro koho je Bylinkářův rok?

 • pro všechny vášnivé sběračky a sběrače bylin a plodů
 • pro zahradnice a zahradníky, kteří by se rádi naučili své výpěstky zpracovat
 • pro všechny, kteří chtějí léčit sebe a rodinu přírodní cestou
 • pro milovníky a milovnice přírody
 • pro ty, kteří se chtějí stát bylinkářkou nebo bylinkářem
Pro začátečníky i mírně pokročilé, pro ty, kteří chtějí s bylinami navázat bližší vztah. Pro všechny s otevřenou hlavou i duší. Pro milovníky a milovnice zkoumání, vzdělávání se a sebezkušeností. Pro ty, kteří chtějí věci cítit a vnímat 🙂 .
Pozor, do 15.12. prodlouženo do 31.1.2020 máme tento kurz za zvýhodněnou early bird cenu, tedy jen za 8000 korun. Poté už kurz bude stát 8800 korun. 
Pojďte s námi strávit celý rok v rytmu bylin. Připravily jsme pro vás 4 víkendy během celého roku zaměřený na práci s bylinkami. Budeme se věnovat hlavně způsobům zpracování a duši rostlin.
Potkáme se během 4 víkendů a společně se budeme připravovat na naši sezonu. Budeme sklízet, sdílet receptury a půjdeme i na procházku. Práce s bylinou je pro mě hlavně o porozumění – sobě, bylině a cyklům kolem mě.
Můžeme využít některé osvědčené receptury, ale mým cílem je se učit vnímáním toho, co potřebuji a jak mi příroda může pomoci. Jak s minimálním úsilím a i množstvím bylin mohu pracovat individuálně, jemně a přesto účinně.
Čekají nás různé techniky práce, kopa výrobků a receptur a hlavně cesta k porozumění a navázání vztahu s rostlinami všeho druhu.
Rezervujte si prosím všechny víkendy, kurz je jako celek, není možné přijít pouze na jeden víkend. Proč? Protože putujeme společně v rámci roku, mění se nejen energie, ale i my a to je krásné pozorovat.
Pro další sezónu jsme vybraly pro naše setkání v roce 2020 tyto víkendy: 

4.4 – 5.4.2020
13.6 – 14.6. 2020
3.10 – 4.10.2020
28.11 – 29.11. 2020

Jaké okruhy nás během roku čekají?

 • Jak sbírat bylinky, jak je správně uchovávat a zpracovávat.
 • Jak se dobře připravit na bylinkářskou sezonu. Mapování terénu, plánování, co chci sbírat.
 • Kdy dle měsíčních cyklů správně sbírat byliny. Dévové rostlin a náš záměr.
 • Jak si vybírat bylinky na sebeléčbu.
 • Plevele v kuchyni. Jak je poznat a jak je zpracovat. Piknik 🙂
 • Jak vyrábět bylinné maceráty. Práce s rostlinnými oleji a másly.
 • Jak na výrobu léčivých mastí a olejových mazání.
 • Poznávání bylin a meditace.
 • Jak na výrobu bylinných tinktur a likérů.
 • Míchání čajových směsí.
 • Výroba domácích vykuřovadel a vánoční purpury.
 • Další způsoby zpracování a přípravy bylin na sebeléčbu. Bylinné medy, propolis a vosky.
 • Budeme mít čas se i opečovat, malovat, sdílet, učit se a namasírovat se 🙂
Foto postup výroby macerátu ze šalvěje    

 

Z každého setkání si odnesete plné lahvičky, které vyrobíme. Kromě velké zelené žranice nás na každém setkání čekají zdravé svačinky.

 

Provázet vás budou desky a skripta, ze kterých si můžete sestavovat svoji vlastní knihu a přidávat do ní materiály z dalších našich kurzů. Podporou bude určitě i uzavřená skupina, kde si můžeme psát aktuální dobu zrání, sdílet recepty a pochlubit se novými nápady. Kurz je maximálně pro skupinu 8 žen plus několika lektorek.

Pozor, do 15. prosince prodlouženo do 31.1.2020 máme tento kurz za zvýhodněnou early bird cenu, tedy jen za 8000 korun. Poté už kurz bude stát 8800 korun. 

Rezervujte si prosím všechny víkendy, kurz je jako celek, není možné přijít pouze na jeden víkend. Pro další sezónu jsme vybraly pro naše setkání v roce 2020 tyto víkendy: 

4.4 – 5.4.2020
13.6 – 14.6. 2020
3.10 – 4.10.2020
28.11 – 29.11. 2020

sobota 9:30 – 17:00
neděle 9:00 – 14:00 Potřebujete ubytovat? nebojte se nám napsat 🙂

Na kurzu nečekejte:
Obrovský balík informací a „zaručené návody“, to najdete v knihách a na internetu nebo v jiných kurzech 🙂. Prosím, rezervujte si v kalendáři všechny termíny. Mrkněte na prodejní podmínky kurzů….

Reference účastníků workshopu

Mám ráda Kosmetiku hrou a hledala jsem kurz s podobnou tématikou. Chci se něco dozvědět a naučit v oblasti bylinek a tohle je příležitost, kterou jsem využila.
Bylinkářův rok mi přinesl pár volných dní, kde mám čas jen sama pro sebe ve společnosti prima lidí. Učím se nové věci jak v oblasti bylinek, tak taky ve fungovaní v kruhu žen. Jsme tam všichni pospolu jako celek, který má neuvěřitelnou sílu a energii, která dokáže člověka nakopnout. Celé to na mě působí 1. jako relax jedince - mého já, 2. jako příval energie - celý kruh, 3. jako učitel - nové informace v tom co hledám a 4. jako zážitek - každý jsme jiný na jednom místě s různými danými pocity - pozoruji a vnímám.
Moc mě to baví a to jsme zatím v půlce. 
Hanka
Bylinkářův rok
Obecně mě bylinkářství zajímá a baví, ale kromě toho, mi přišel zajímavý koncept pravidelného setkávání po dobu jednoho roku. Je to pro mě nový přístup sebevzdělávání, který je dlouhodobý a intenzivní. V první řadě mi Bylinkářův rok přinesl plno nových vztahů a kontaktů na komunitu žen, které mají stejné zájmy. To bylo a je velmi užitečné a inspirativní. Pak rozhodně i konkrétní znalosti a nápady, jak byliny využívat a jak na ně nahlížet. A také motivaci v tomhle směru pokračovat a učit se novým věcem. Bětka
Bylinkářův rok