Výroba hydratačních krémů a tělových mlék spojením vody a oleje

Informace o workshopu

Chcete se pustit do složitějších receptů a začít si vyrábět hydratační krémy a tělová mléka? Připravily jsme nový kurz - vhodný zejména pro mírně pokročilé - na téma emulgace. Celý kurz se bude točit okolo výroby lehkých tělových mlék, výživných a hydratačních obličejových krémů a čistících mlék na obličej. Dozvíte se:
  • jednotlivé složky dvoufázových krémů a jejich variabilitu (několik základních olejů, emulgátor, vodní složka a hydroláty, co-emulgátor, vitamíny...)
  • základy práce s esenciálními oleji - bezpečnost, ředění...
  • hlouběji představíme Olivem 1000 a práci s ním
  • jak přesně a správně projít procesem emulgace s emulgátorem Olivem 1000 a jak se liší od ostatních emulgátorů
  • jaké pomůcky budete potřebovat
  • moje nejoblíbenější základní receptury
  • jak na konzervaci
  • hygienické zásady
Společně si vyrobíme 2 sezonní produkty, které si každá doladíte podle svého nosu a odnesete na další testování domů. U nás v Kosmetice pracujeme pouze s emulgátorem Olivem 1000 a proto prosím mějte na paměti, že dalším emulgačním voskům se na našem kurzu nebudeme věnovat :) Kurz je vhodný pro ty, kteří již navštívili úvod nebo kteří již doma nějakou dobu míchají a chtějí se posunout ve zkušenostech a znalostech. Na tomto kurzu se naučíte si vyrobit lehký nadýchaný krém - lepší než z drogerie i ve škatulce bio nebo natural :) Vezměte si s sebou notýsky a já uvařím čaj a budu se na vás moc těšit. Potkáme se v našem Centru Kosmetiky hrou na Letenském náměstí 1, Praha 7 - 1. patro 🙂
Přečtěte si prosím prodejní podmínky kurzů!
Na tento kurz můžete taky zakoupit poukaz. Pokud máte zájem o poukaz už na konkrétní termín, prosíme, uveďte ho do poznámky objednávkového formuláře. Případně nás kontaktujte na kurzy@kosmetikahrou.cz. Na tomto emaile nás zastihnete taky v případě, že máte jakékoliv další dotazy. Dostali jste poukaz na tento kurz a chcete si rezervovat termín? Napište nám na kurzy@kosmetikahrou.cz.