Tip Judity Klimentové: Zubní – multifunkční bylinkový olej

Pro začátečníky

Když jsem první sezonu macerovala obličejové oleje, tak jsem jeden z nich naplnila mátou, šalvějí a dalšími „jedlými“ bylinkami.

Vzala jsem si ho na cestu do Londýna za mým kamarádem. Ten pravidelně trpěl záněty zubů a to většinou, když cestoval. No a my jsme spolu téměř pořád cestovali, takže jsme na každé cestě řešili jeho zuby :).

Jednou ráno jsem ho našla, jak si nadšeně prohlíží můj bylinkový olej. Ukecal mě, že ho chce vyzkoušet na mlgání, kterým si vždy léčil záněty. No a tak mlgal s mým obličejovým olejem a za pár dní byl zánět pryč. Nechala jsem mu v Londýně celou lahvičku a radostně si po návratu naložila další dvě.

 

Tento rok jsem si opět naložila bylinky a vymacerovala 100 ml oleje. Olej jsem však přejmenovala na multifunčkní, protože si s ním mažu obličej a dávám si ho i do vlasů :).

Nevíte si rady, jak na maceráty? Mrkněte na foto postup!

Bylinky necháme minimálně den zavadnout a pak je naložíme do sklenice a zalijeme olejem. Dáme na okno a 3 týdny macerujeme. Po 3 týdnech macerát slijeme do lahviček, přidáme vitamín E a uchováváme v temnu.

Tento rok jsme připravily ještě lepší variaci s hřebíčkem a léčivým konopným olejem.

Konopný olej má velké regenerační schopnosti a pomáhá při léčbě zánětů. Šalvěj lékařská podporuje imunitu a má desinfekční a dezodorační vlastnosti, k ústní hygieně se používá od nepaměti. Máta osvěžuje dech a je lehce antibakteriální, jako bonus prospívá trávení a dýchacím cestám. Hřebíček se využívá při léčbě paradentózy, má antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky, je také poměrně účinným analgetikem, proto se užívá při bolestech zubů.

Tak šup s tím do lahvičky!

Už jste zkoušely domácí zubní pastu?

 

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!