Thajská kráska – směs esencí a absoluí

Pro začátečníky

Afrodisiakální parfém pro NI… nebo erotický vonný olej pro chvíle ve dvou…

 

Zjara, když přichází květy, přinášíme vonnou kompozici, která díky květům, které obsahuje, krásně podpoří milostné naladění. Obsažené esence totiž působí silně na náladu a zároveň uvolňují tělo. Zkuste tuto směs vůní, která ženy jemně otevře romantice a lásce a na muže bude mít opojné a konejšivé účinky. Máte-li večer plnou hlavu myšlenek, přenese vás do těla a přítomnosti, a jste-li unavení, krásně smyslně nabudí…

 

Thajská kráska

on záda jí laská

kůže snědá

dotek hledá

jemně otevřená

dálek plná žena

v přítmí pod květy

jsem to já, jsi to Ty…

 

Postup:

Kapeme odspodu, od základu. Začneme kakaem a vanilkou, pokračujeme květy a končíme pomerančem. Při kapání pozorujte, jak se směs rozvíjí, a hrajte si! Klidně měňte poměr nebo něco vynechejte či přidejte. Hodí se kapka skořice pro zahřátí a pohodu nebo kapka hřebíčku pro více relaxace a uvolnění ztuhlých svalů. Pozor ale s kořením! Jako u jídla, méně je více. Éterické oleje jsou velmi koncentrované a v případě koření opravdu stačí kapka či dvě do směsi. Když EO hřebíček nebo skořice nemáte, můžete uvnitř ozdobit parfém kouskem skořice či několika pupeny hřebíčku.

Parfém nebo vonný olej?

Tuto kompozici můžete namíchat do 9 ml jojoby jako roll-on parfémek. Potom používejte lokálně na krk a zápěstí jako parfém. Nebo můžete použít 100 ml mandlového či jojobového olej a získáte úžasný tělový olej vhodný na mazání či masáž celého těla, třeba pro chvíle ve dvou.

Příjemný a láskyplný duben přeji 

 

 

Pomeranč sladký – pro radost, optimismus a veselí

Ylang ylang EO – probouzí smysly a euforizuje

Frangipani absolue v jojobě – opojná vůně dálek z květů thajských chrámů a havajských věnců

Vanilka v jojobě – sladká a uklidňující

Kakao absolue v jojobě – navozuje pocit štěstí a smyslnou radost

Recept i básničku připravila Maru Rumlenová. 

Lektorka kreativních a komunikačních kurzů a koučka. Intenzivně se zabývá poznáváním a tvořením s přírodními vůněmi. Vede workshopy s vůněmi pro skupiny i pro firmy. Nabízí individuálnítvorbu podpůrných vůní pro jednotlivce, páry či rodiny. Studovala přírodní parfémy podle americké parfumerky Mandy Aftel a aromaterapii na Aromahead Institute. Vystudovala kulturologii na FFUK a autorské herectví na DAMU. Absolvovala řadu výcviků v osobním rozvoji, umělecké pedagogice a terapii. Patnáct let vede tvořivé a sebepoznávacích kurzy pro děti i dospělé.