Šlehané zimní máslo s mandarinkou a medem

Pro pokročilé

 

Tohle je úžasná kombinace do zimních dní!

Minulý rok jsem ho připravila pro mojí mamku a nejdřív mi přišlo, že je moc lepkavé kvůli medu, ale jak se med trochu rozležel, tak už nelepil.

Med hodně vyživuje a je zároveň antibakteriální. Používá se na suchou a citlivou pokožku. Díky bambuckému máslu má krém vláčnou konzistenci, vyživuje a chrání proti větru a mrazu.

Mandarinková esence jde dohromady s vůní medu.

Pokud chcete krém spíše na noc, vyberte si jojobu, která silně vyživuje. Meruňkový olej jemně zahřívá a hodí se i do denního krému pro suchou a citlivou pleť. Meruňkový olej krásně ovocně voní:)

Krém můžete použít na den i na noc – záleží na typu vaší pokožky.

Jak na šlehané máslo za studena?

  1. Do misky s vyšším okrajem odvážíme bambucké máslo a rostlinné oleje.
  2. Olejů je vždy v poměru méně než bambuckého másla (na 100ml kelímek například 60g másla a 40g oleje). Oleje můžeme mezi sebou kombinovat.
  3. Na začátek vše dobře rozmačkáme vidličkou.
  4. Poté můžeme začít šlehat buď tyčovým mixérem nebo klasickým elektrickým šlehačem. Tyčový mixér nám vytvoří krásně hladkou konzistenci. Zato šlehač vykouzlí nadýchaný krém, kde však mohou zůstat drobné hrudky másla, které ale nejsou na škodu a na těle se snadno rozetřou. Je tedy na vás, který postup zvolíte.
  5. Aby vám směs ze začátku nestříkala ven z misky, můžete si při šlehání pomoci kuchyňským prkýnkem.
  6. Že je šlehané máslo hotové poznáte tak, že celá směs zbělá, krásně se propojí a zvětší objem (asi jako byste dělaly šlehačku 🙂
  7. Na závěr vždy přidáme vitamin E, jako antioxidant a dobře promícháme. Můžete použít i další ingredience jako panthenol, esenciální oleje, oxid zinečnatý, med a jiné.

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!