Šlehané máslo proti striím

Pro pokročilé

Proč strie vznikají?
Strie jsou jizvy, které vnikají při natahování kůže přes míru, kdy je schopna se přirozeně obnovit a v podstatě praská. Jako obranu tak vytvoří silnější vrstvu kůže v podobě jizev. Strie vznikají vždy, kdy se kůže rychle natahuje a nestíhá se regenerovat. To se stává během těhotenství nebo přibírání na váze, ale také většině sportovců i při rychlejším růstu během dospívání. Není to tedy nic neobvyklého. Je však dobré kůži v tomto období pomoci s výživou a tvorbě strií tak předcházet.

Tělové máslo aplikujeme na bříško preventivně po celou dobu těhotenství. Je skvělé také na suché ruce či léčbu jizev a dalších kožních poranění.

Připravíme si aloe vera gel – v glycerinu rozmícháme xanthanovou gumu do kašičky, do ní postupně vmícháme aloe vera šťávu. Během pár minut se nám vytvoří gel. Další informace k domácí výrobě gelu jsme sepsaly tady.

Jak na šlehané máslo za studena?

  1. Do misky s vyšším okrajem odvážíme bambucké máslo a rostlinné oleje.
  2. Olejů je vždy v poměru méně než bambuckého másla (na 100ml kelímek například 60g másla a 40g oleje). Oleje můžeme mezi sebou kombinovat.
  3. Na začátek vše dobře rozmačkáme vidličkou.
  4. Poté můžeme začít šlehat buď tyčovým mixérem nebo klasickým elektrickým šlehačem. Tyčový mixér nám vytvoří krásně hladkou konzistenci. Zato šlehač vykouzlí nadýchaný krém, kde však mohou zůstat drobné hrudky másla, které ale nejsou na škodu a na těle se snadno rozetřou. Je tedy na vás, který postup zvolíte.
  5. Aby vám směs ze začátku nestříkala ven z misky, můžete si při šlehání pomoci kuchyňským prkýnkem.
  6. Že je šlehané máslo hotové poznáte tak, že celá směs zbělá, krásně se propojí a zvětší objem (asi jako byste dělaly šlehačku 🙂
  7. Na závěr vždy přidáme vitamin E, jako antioxidant a dobře promícháme.
  8. Těsně před koncem zašleháme esence, aloe vera gel, konzervant a vitamin E.

(Pokud se vám konzistence nepovede, nezoufejte, i tak bude krém fungovat 🙂 )

makadamiový olej – dík vysoké regenerační schopni účinně bojuje proti striím, skvělé se hodí i do dětské kosmetiky (tu raději vyrábějte bez esencí)

makový olej – má vysoký podíl vitaminu E, vyhlazuje strie a vrásky

šípkový olej – je plny vitamínů a minerálů, regeneruje i starší jizvy, zvláště se hodí pro nastávající maminky a jejich miminka, díky obsaženému beta-karotenu navíc podporuje zdravou tvorbu pigmentu

bambucké máslo – používá se jako základ do všech tělových másel, regeneruje pokožku a posiluje její pružnost

aloe vera – hydratuje a rychle se vsakuje, proto s sebou nese všechny účinné látky, napomáhá regeneraci kůže a jejímu zklidnění, udržuje elasticitu kůže

palmarosa – osvěžující ženská vůně, podporuje regeneraci pokožky, je vhodná i pro ekzematiky

geranium – ideální esence na pokožku, podporuje regeneraci a pomáhá při hormonální nerovnováze

vitamin E – hloubkově vyživuje pokožku a urychluje její regeneraci

Další skvělé oleje proti striím:

Jsou to všechny s vysokou regenerační schopností, jejichž poměr mastných kyselin se blíží lidské pokožce např: arganový, konopný, lněný, rakytníkový…
Je také skvělé doplňovat regenerační oleje v potravinové kvalitě vnitřně.

 

 

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!