Šlehané máslo pro děti

Pro začátečníky

Mazání pro děti po sprše nebo po koupeli, které dětem ohromně voní a rádi se mažou i samy :).

Bambucké máslo ušlehejte s oleji, jak jste zvyklí. Pokud nemáte svoji oblíbenou metodu, zkuste šlehání surovin za pokojové teploty. Do misky dejte bambucké máslo, pokud je třeba, rozmělněte ho vidličkou, případně lehce nahřejte, pokud se vám zdá příliš tuhé. Přidejte trošku oleje a začněte šlehat. Postupně všlehejte zbytek olejů a nakonec i vitamín E, panthenol a esenciální olej.

Jak na šlehané máslo za studena?

  1. Do misky s vyšším okrajem odvážíme bambucké máslo a rostlinné oleje.
  2. Olejů je vždy v poměru méně než bambuckého másla (na 100ml kelímek například 60g másla a 40g oleje). Oleje můžeme mezi sebou kombinovat.
  3. Na začátek vše dobře rozmačkáme vidličkou.
  4. Poté můžeme začít šlehat buď tyčovým mixérem nebo klasickým elektrickým šlehačem. Tyčový mixér nám vytvoří krásně hladkou konzistenci. Zato šlehač vykouzlí nadýchaný krém, kde však mohou zůstat drobné hrudky másla, které ale nejsou na škodu a na těle se snadno rozetřou. Je tedy na vás, který postup zvolíte.
  5. Aby vám směs ze začátku nestříkala ven z misky, můžete si při šlehání pomoci kuchyňským prkýnkem.
  6. Že je šlehané máslo hotové poznáte tak, že celá směs zbělá, krásně se propojí a zvětší objem (asi jako byste dělaly šlehačku 🙂
  7. Na závěr vždy přidáme vitamin E, jako antioxidant a dobře promícháme. Můžete použít i další ingredience jako panthenol, esenciální oleje, oxid zinečnatý, med a jiné.

Recept připravila, testovala a pravidelně používá naše Danča. Otestováno na Alžbětce a Šárlíkovi 🙂

Nevíte jak na to? Přijďte na kurz:

Sobotní školička přírodní kosmetiky s Agi