Olejový repelent s nimbou do lesa i na louku

Pro začátečníky

Protože miluju rostlinné oleje, tak z nich tvořím většinu mých domácích výrobků včetně cestovní lékárničky. A výletní repelent je jeden z nich!

Netvrdím, že bude fungovat vždy a všude, všem a na všechno. Ale nám už mockrát na toulkách pomohl. Základem úspěchu je neem (nimbový) olej. No nevoní, ano. I když… V přírodě a na kůži se jeho zvláštní specifická „nevůně“ tak rozvine, že je vlastně docela příjemná. Hlavně ale funguje! A když přidáte další repelentní tutovku – esenci citronová tráva, tak se celkový aromatický dojem dost zvedne… 🙂

Nimbový olej pochází z Indie, kde se využívá v ajurvédě. Například proti lupům nebo plísním. Je považovaný za přírodní pesticid. A také zklidňuje kůži, třeba svědící kousance…

Jen upozorňuju, je to olejový produkt, takže mastí. Také je dobré vyzkoušet citlivost, na citronovou trávu může hodně citlivá pokožka reagovat. Olej je určen pro přímou aplikaci na kůži (kotníky, kolena, zápěstí, zezadu na krk). Psům jsem potírala trochu obojek zevnitř a packy, případně jemně břicho.

Natírejte před startem na cestu a pokud se budete toulat dlouho, doporučuju každé 2 hodiny nátěr obnovit.

 

V lahvičce smíchejte všechny suroviny a máte hotovo!

Před každým použitím dobře protřepat! Skladovat pokud možno ve stabilní teplotě a ne na světle. Na výlet si klidně odlijte do malé lahvičky.

Další esence s repelentními účinky jsou cedr, tea tree, pačuli, vetiver, tymián. Se složením si můžete trochu pohrát či ho měnit (pro ideální zmatení hmyzu).

Neředěný éterický olej z levandule a tea tree můžete lehce nakapat i na lem kalhot či na boty.

 

Autorkou tohoto voňavého receptu je Kateřina Polívková, aromaterapeutka, masérka, lektorka voňavých kurzů.

O Katce: „Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma masážím, vůně jsou prostě okolo mne neustále.

Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Každý kurz je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mě.“

Chcete o Katce vědět víc? Mrkněte na její profil

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!