Odličovací regenerační mléko pro zralejší pleť

Pro pokročilé

S tímhle odličovacím mlékem je čištění obličeje radost! Používám ho každý večer. Odlíčím se a rovnou i očistím a hydratuji obličej. Případně ještě použiji hydrolát a jdu spát :).

Jak na to?

Já krémy připravuji tak, že do jedné misky dám hydrolát, olivem a odvážené oleje – kromě těch hodně citlivých na teplotu, a zahřívám ve vodní lázni. Čekám, až se olivem začne rozpouštět, a občas promíchám.

Zahřejeme je ve skleněné nebo nerezové nádobě cca na 80 °C – vidím, že je olivem kompletně rozpuštěný. Promixuji několikrát směs mixérem nebo kapučínovačem, aby se propojila.

Odměrku dám do chladící lázně a mixuji a míchám, než začne konzistence houstnout a chladnout. Jakmile spadne teplota krému pod 40 °C , tak přidám konzervant, esenciální oleje, panthenol, vitamín E a případně i drahocenné oleje (malina…).

Krém průběžně mixuji a promíchávám, než zchladne ve chladné vodní lázni.

Šup do vydezinfikovaného obalu 🙂. Mléko má lehkou a řídkou konzistenci, která ještě jemně zhoustne. Doporučuji ho dát to lahvičky s pumpičkou nebo dávkovačem.

 

Jako základ jsem využila sílu hydrolátů.

Mátový hydrolát stahuje póry a rozjasňuje pleť.

Hydrolát z růže patří k základním ingrediencím péče o pleť a to hlavně díky tomu, že se hodí pro všechny typy pleti – včetně citlivé pokožky, a má blahodárné účinky. Obzvláště se hodí pro sušší, dehydratovanou a zralou pleť (proti vráskám).

Malinový olej z prvního lisu je skvělou letní volbou a to hlavně díky jeho přirozeně vysoké schopnosti regenerace. Je svíravý a změkčující a má silné antioxidační vlastnosti. (další zajímavosti o malinovém oleji najdete tady)

Makadamiový olej obsahuje vitamíny A, E a B, které zabraňují poškození buněčných membrán. Díky vysokému obsahu mastných kyselin dodáva kůži elasticitu, zvláčňuje ji a zanechává jemnou a hladkou. Hodí se především pro suchou a stárnoucí pokožku, kdy zmírňuje tvorbu vrásek. Je také ideální na použití během menopauzy. Jeho celkový profil je velmi podobný lidskému mazu. Vyžaduje málo antioxidantů – téměř nežlukne. Skvěle se hodí pro zralou pleť, do očních gelů a v péči o citlivou pokožku.

 

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!