Levandulové šumivky do koupele

Pro pokročilé

K tomuto receptu jsem se odhodlávala poměrně dlouho. Bála jsem se, co se stane při reakci s vodou při výrobě, jestli půjde hmota dobře vyklepnout z formičky, jestli se hned nerozdrolí a vůbec, jestli se to celé povede.

Byla jsem však překvapena, o jak jednoduchou a hlavně rychlou výrobu se jedná. Pokud potřebujete narychlo splašit nějaký dárek, který potěší a není zas tak úplně neužitečný, šumivky do koupele (neboli bathbombs) jsou jasná volba! 🙂 Jsou velice levné, ale přitom efektní a navíc složené z kvalitních surovin.

Šumivky jsou také známé pod anglickým názvem „bathbombs“.

A o co vlastně jde?

Jedná se v podstatě o „instantní sůl“ do koupele, přičemž jejich výhodou je právě onen šumivý efekt, jenž je především hezký na pohled 🙂 Kromě zmíněné soli, obsahují také kyselinou citronovou a jedlou sodu (zásaditá), které spolu za přítomnosti vody zreagují a vyprodukují oxid uhličití. Když CO2 uniká, pěkně to šumí, postupně se z šumivky vyplaví květy a rozvine vůně a pokud má pravidelný tvar, tak se navíc pěkně zatočí na hladině.

Trošku jsme vytunily postup, tak tady je: 😉

  1. Smícháme suché ingredience.  Přidáme trošičku vody (asi dvě lžičky, kdyžtak přidáme později), olej a esence a vše spolu promícháme a promačkáme.
  2. Směs by měla připomínat vlhký písek a měla by se nechat formovat, ne se hned rozpadat. Přidáme a zapracujeme květy či barvičku.
  3. Teď můžeme směs tlačit do formiček. Po cca 20 sekundách vyklopíme a necháme proschnout klidně do druhého dne, minimálně však několik hodin. Pokud se vám nedaří šumivky dobře vyklopit, zkuste je dát nejdřív na chvíli do ledničky.
  4. Balíme do vzduchotěsných obalů.

 

V tomto případě jsem použila starodávné plechové bábovičky na vánoční pracky, natlačila jsem a hned vyklopila, a teprve poté nechala usušit. Pokud však použijete formy silikonové, nechte hmotu uschnout v nich (cca 6 hodin) a poté opatrně vyklopte. Nemusíte se bát, pokud se Vám výsledek s nějakého důvodu dobře nevyklopí a rozdrolí, stačí jen navlhčit, propracovat a opět naplnit do formiček.

Na plnou vanu stačí jedna tato šumivka, která má cca 50 g, ale myslím, že by mohla být i menší 🙂 Vložíme do vody a necháme vyšumět. Ihned se začnou uvolňovat kvítky i aroma. Levandule je vhodná pro relaxační večerní koupel. Obsažený kokosový olej navíc vyživuje a zvláčňuje pokožku, takže po koupeli netřeba mazat.

Šumivky schovejte do vzduchotěsné zavařovačky.

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!