Krém proti vráskám s kadidlem

Pro pokročilé

Začínáme s hydratačními lehčímy krémy a tohle je první z nich, ze kterého jsem hodně nadšená. Používám ho několikrát týdně na noc a někdy i ráno po očištění obličeje. Opravdu vypíná a má příjemnou rychle se vstřebávající konzistenci. Dám si trochu na bradu, čelo a tváře a postupně ho spíše vklepu do obličeje.

Co obsahuje?

  • moringový olej – jedná se o osvědčený prostředek proti vráskám na obličeji, kolem očí i na krku. Obnovuje vitalitu, pružnost a pevnost kůže a krásně pleť rozzáří.
  • pupalkový olej – olej ze semínek  pupalky je cenným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a představuje důležitý olej z hlediska výživy pokožky zejména pro ženy. Má vysoký obsah kyselina gama-linoleové, díky čemuž navrací kůži elasticitu.
  • bambucké máslo – je známé pro své léčebné účinky a to díky svému složení – několik mastných kyselin, rostlinných sterolů, jako je například kyselina olejová, palmitová, kyselina stearová a linolenová.
  • šípkový nebo mrkvový olej – je skvělý na regeneraci pokožky, zlepšení struktury a potlačuje jizvy a kožní skvrny. Olej je účinný při vyhlazování všech typů jizev! Díky tomu také velmi dobře vyhlazuje vrásky, rýhy a strie.
  • hydrolát z kadidla – bojuje proti vráskám, má anti-aging účinky, skvělý jako vodní fáze krémů proti vráskám
  • šalvěj muškátovou – ideální pro balanc hormonů
  • mrkev – ideální na rychlou regeneraci pleti
  • kadidlo – jakožto konzervující pryskyřice je již po tisíciletí osvědčeným bojovníkem proti vráskám, navíc uklidňuje mysl a pozvedá ducha

 

Jak na to?

Nejdříve je nutné vše vydezinfikovat minimálně 60% alkoholem a během celého procesu si hodně hlídat, co kam pokládáme.

Do jedné misky dám hydrolát, vodu, olivem, cetearyl(můžete a nemusíte, s ním je krém hladší a lépe se roztírá) a odvážené oleje – kromě těch hodně citlivých na teplotu, a zahřívám ve vodní lázni.

Zahřejeme ve skleněné nebo nerezové nádobě cca na 80 °C – vidím, že je olivem kompletně rozpuštěný. Promixuji několikrát směs mixérem, aby se propojila.

Odměrku dám do chladící lázně a mixuji a míchám, než začne konzistence houstnout a chladnout. Jakmile spadne teplota krému pod 40 °C , tak přidám konzervant, esenciální oleje, vitamín E a případně i drahocenné oleje (šípek, moringa…).

Krém průběžně mixuji a promíchávám, než zchladne.

Šup do vydezinfikované dózičky 🙂.