Královské letní tělové mléko

Pro pokročilé

O víkendu jsem byla u rodičů a mamka mě poprosila, ať vezmu nějaké suroviny, že by si také chtěla umíchat nějaký ten krém z nové hydratační dvoufázové kolekce.

No tak se mrkněte, co jsme spolu daly dohromady…

Jak na to?

Já krémy připravuji tak, že do jedné misky dám hydrolát, olivem a odvážené oleje – kromě těch hodně citlivých na teplotu a zahřívám ve vodní lázni. Čekám, až se olivem začne rozpouštět, a občas promíchám.

Zahřejeme ve skleněné nebo nerezové nádobě cca na 80 °C – vidím, že je olivem kompletně rozpuštěný. Promixuji několikrát směs mixérem, aby se propojila.

Odměrku dám do chladící lázně a mixuji a míchám, než začne konzistence houstnout a chladnout. Jakmile spadne teplota krému pod 40 °C , tak přidám konzervant, esenciální oleje, panthenol, vitamín E a případně i drahocené oleje (šípek, moringa…).

Krém průběžně mixuji a promíchávám, než zchladne.

Šup do vydezinfikované dózičky 🙂.

 

 

Vznikne krém hustější pudinkové konzistence, který se skvěle nanáší a nezanechává pocit mastnoty. Krém doporučuji rozdělit do více krabiček a podarovat kamarádky.🙂 Pokud si chcete všechen nechat, stejně si ho rozdělte, tím předejdete zanesení plísní do krému.

Co složení?

  • granátové jablko – krásná ovocná vůně, hutnější a výživné
  • pupalka – společně s makadamiovým olejemje ideální pro výživu pleti v období klimakteria
  • mrkvový olej – betakaroten a vitamín A, ideální do veškeré letní kosmetiky
  • levandule – ideální po slunění
  • cedr – vyživuje pokožku