Gel na holení i po holení

Pro začátečníky

 

Minulý týden mi Martina z Inspiruj.me říkala, že už používá tekutý silonky. Vytáhla mandlový olej ve známé lahvičce a natřela si nohy:) A v tu chvíli mě napadlo, že bych jí měla udělat nějaký pořádný tekutý silonky – tak tady jsou Marti! Vyrobte si je taky, jsou fakt skvělý:)

A co složení?

Aloe vera gel je hojivý a rychle se vsakuje – pokud ho použijete samotný, tak nezanechá žádnou mastnou stopu a také ochlazuje! Přidala jsem avokádový olej, který silně vyživuje, což často holené nohy opravdu potřebují! Levandule také hojí a je protizánětlivá. Máta krásně osvěží a ochladí a to máme v létě rádi:)

Jak na to?

Nejdřív si připravíme aloe vera gel – v glycerinu rozmícháme xanthanovou gumu do kašičky, do ní postupně vmícháme aloe vera šťávu. Během pár minut se nám vytvoří gel. Další informace k domácí výrobě gelu jsme sepsaly tady.

K aloe vera gelu přidáme avokádový olej a esence. Vezmeme metličku a chvíli prošleháváme gel než se spojí s olejem a esencemi. Jeho barva se změní z průhledné na mléčnou. V tu chvíli je krém hotov! Můžete ho vyzkoušet a pokud budete potřebovat, tak upravit poměr avokádového oleje a esencí:)

A včera mě napadlo, že je to i super konzistence na holení! Cha, funguje a skvěle:)