Bylinný šampon

Pro pokročilé

Poslední dobou jsme začaly s Katkou trochu experimentovat se šampony. Moje vlasy pražskou vodou doslova trpí a také se mi v poslední době začaly objevoval lupy. 

Pro všechny z vás, kteří nebo které nejste na bezšamponové mětodě – NoPoo jsme připravily několik receptů, jak můžete o své vlasy pečovat šetrněji než s běžnými komerčními šampony.

Bylinný šampon je základní šampon, který se hodí pro normální vlasy. Já ho testovala na suchých vlnitých vlasech a Tomík na lehce se mastících vlnitých a oba jsme s ním byli spokojeni. Vždy jsme po mytí použili kondicionér s octem 🙂

Do mátového hydrolátu s destilkou přidáme gram kyseliny citronové na snížení PH a rozmícháme. Odměříme si coco glukosid a přilijeme k vodní složce. Do mističky si připravíme glycerin a do něj odvážíme xantanovou gumu (dala jsem 2 gramy a šampon je poměrně hustý – takže pokud chcete tekutější variantu dejte pouze gram) a pořádně ji stěrkou rozmícháme až se „rozpustí“. Přimícháme do vodní složky s tenzidy a chvílí promícháváme, aby se neobjevily hrudky.

Když nám směs zhoustne, tak přilijeme jojobu, konzervant a esence a pořádně promícháme.

Přelijeme do lahvičky s pumpičkou nebo s klapacím víčkem a jdeme si umýt vlasy:)

„Vlas je jako šiška, pomocí tenzidů ho otevřeme, abychom ho vyčistili, a poté je nutné ho zavřít a s tím nám pomůže ocet.“

Discover wild-tornado.online, your go-to place for top-tier online gaming in Australia 2023! Get in on the fun today.

Step into a world of thrilling games and massive rewards at jackpot jill vip! Let's win, Aussies!