„Zlodějíčkův olej“ do difuzéru

Příběh začíná údajně někdy v 15. století. Hojně se obchodovalo přes Hedvábnou stezku – dováželo se koření – skořice, hřebíček,…

Příběh začíná údajně někdy v 15. století.

Hojně se obchodovalo přes Hedvábnou stezku – dováželo se koření – skořice, hřebíček, kardamon, drahé látky a mnoho dalšího.

Morové rány v té době byly stále aktuální. Během nich byl většinou dovoz a prodej přerušen. Skupina obchodníků „zlodějů“ dovážející orientální zboží však byla znalá antiseptických a ochranných účinků koření.

Začali se tedy přiživovat obíráním mrtvých a prodejem jejich majetku a šatů.  Aby se ochránili proti moru, tak používali směsi koření v oleji nebo octu, a tak údajně vznikla tato velmi silná směs.

My si ji namícháme a během zimního období si ji můžeme přidávat do difuzéru. Rozhodně ji nedoporučuji používat přímo na tělo, protože esenciální oleje skořice a hřebíčku jsou velmi silné iritanty!

 

„Zlodějíčkova směs EO“

  • 4 kapky EO hřebíček
  • 3 kapky EO citron
  • 2 kapky EO skořice
  • 1 kapka EO eukylapt
  • 1 kapka EO rozmarýn

Namíchám si je předem do lahvičky s kapátkem a poté přidávám do difuzéru.

Na co je vůbec difuzér?

Esenciální oleje jsou difuzérem rozptylovány formou mikročástic bez použití tepla – tedy nepřepalují se jako v malých aromalampách. Esence se rozptylují až 6 hodin na jednu dávku.

Do jedné odměrky stačí 3 – 5 kapek esenciálních olejů. Ideální je mít difuzér zapnutý na 30 minut a potom ho na několik hodin vypnout. Naše nervová soustava dokáže EO vnímat právě pouze 30 minut. Difuzér rozptyluje EO v prostoru, jemně ho tím ovoní. Vůně není velmi intenzivní. Důležité je, že se EO dostanou do vzduchu a my je můžeme inhalovat. Na jaře to oceníme třeba proto, že nám pomůžou nabrat síly a správně se naladit, podpoří naše snahy o detox a navodí pocit čistoty a nového začátku. Na podzim a v zimě zase pomohou čistit vzduch a podpořit schopnost těla ubránit se bacilům.

Esenciální oleje v difuzéru střídám, podle nálad i toho, co zrovna potřebuji. V každém období mám několik esencí, které kombinuji mezi sebou.