Směs do difuzéru na posílení v náročném období

Přinášíme vám další jednoduchý recept na směs esencí do difuzéru. Tentokrát speciálně navrženou pro náročnější období – abychom jím propluli co nejlépe, snížili…

Přinášíme vám další jednoduchý recept na směs esencí do difuzéru. Tentokrát speciálně navrženou pro náročnější období – abychom jím propluli co nejlépe, snížili si stresovou zátěž a zlepšili náladu :).

Na co je difuzér?

Esenciální oleje jsou rozptylovány formou mikročástic bez použití tepla – tedy nepřepalují se jako v malých aromalampách, a esence rozptylují až 6 hodin na jednu dávku.

Do jedné odměrky stačí 3 – 5 kapek esenciálních olejů. Ideální je mít difuzér zapnutý na 30 minut a potom ho na několik hodin vypnout. Naše nervová soustava dokáže EO vnímat právě pouze 30 minut. Difuzér rozptyluje EO v prostoru, jemně ho tím ovoní. Vůně není velmi intenzivní. Důležité je, že se EO dostanou do vzduchu a my je můžeme inhalovat. Na jaře to oceníme třeba proto, že nám pomůžou nabrat síly a správně se naladit, podpoří naše snahy o detox a navodí pocit čistoty a nového začátku.

Esenciální oleje v difuzéru střídám, podle nálad i toho, co zrovna potřebuji. V každém období mám několik esencí, které kombinuji mezi sebou.

Použijeme:

3 kapky eo zázvor

2 kapky eo cedr

2 kapky eo geranium

 

zázvor – prohřívá, pomáhá nám se zakořenit, posiluje vnitřní ohn

cedr – pomáhá ustát náročné situace, podporuje vnitřní sílu a odvahu

geranium – balancuje emoce, posiluje vnitřní intuici ženy