Co máme aktuálně v difuzéru? Proti kašli, rýmě i zánětům průdušek.

Únor je sice nejkratším měsícem, ale zima je v plném proudu a ještě bude nějakou tu chvíli trvat, a proto…

Únor je sice nejkratším měsícem, ale zima je v plném proudu a ještě bude nějakou tu chvíli trvat, a proto je stále dobré myslet na prevenci před nemocemi. 

Na co je difuzér?

Esenciální oleje jsou rozptylovány formou mikročástic bez použití tepla – tedy nepřepalují se jako v malých aromalampách a esence rozptylují až 6 hodin na jednu dávku.

Do jedné odměrky stačí 3 – 5 kapek esenciálních olejů. Ideální je mít difuzér zapnutý na 30 minut a potom ho na několik hodin vypnout. Naše nervová soustava dokáže EO vnímat právě pouze 30 minut. Difuzér rozptyluje EO v prostoru, jemně ho tím ovoní. Vůně není velmi intenzivní. Důležité je, že se EO dostanou do vzduchu a my je můžeme inhalovat. A tím předcházet šíření virů, bakterií a posilovat naši imunitu.

Esenciální oleje v difuzéru střídám, podle nálad i toho, co zrovna potřebuji. V každém období mám několik esencí, které kombinuji mezi sebou.

Co máme aktuálně v difuzéru?

  • borovici – napomáhá koncentraci, je proti plísním a různým ingekcím, při nachlazení, rozpouští hleny, při zánětech průdušek, dutin, při kašli
  • eukalyptus radiata – posiluje imunitu a dýchací systém, ideální při nachlazení, kašli, zánětu dutin, usnadňuje vykašlávání
  • bergamot – při bolestech v krku, infekcích dýchacích cest – hlavně při zánětu průdušek
  • ravinsaru – stimuluje imunitu, prevence i léčba virových onemocnění
  • pomeranč – antiseptický, ničí bakterie, snižuje horečky