Váš košík je
prázdný

Bylinkové odpoledne – základy zpracování bylin

Připravily jsme pro vás sérii bylinkových odpolední  s kladenskou bylinářkou Marcelou Bohuslavovou. Jako první téma jsem vybraly základy zpracování byliny.

Čím začneme – co se dozvíte na prvním kurzu?

  • co je fytoterapie
  • jak vybírat bylinky
  • základní principy sběru – doba, čas, způsob
  • jak bylinky zpracovat
  • základní receptury na vnitřní i vnější použití

Představíme si bylinky jako takové, řekneme si o tom, co se z nich používá a jak jednotlivé bylinné části uchovat a zpracovat. Povíme si o tom, co všechno se dá z bylinek vytvořit – budete se divit 😉

A v praxi si hned vyzkoušíme úplně nejznámější způsob použití bylin – namícháme si čaj na podporu ledvin podle receptury Jiřího Janči – jeden z nejlepších ledvinových čajů, které znám.

A taky si řekneme něco o využití bylin v prvních měsících roku a jejich roli při „jarním úklidu“ v nás samotných.

V ceně kurzu je jak čajová směs tak skripta ke kurzu. 

 

Co nás čeká při našich dalších setkáních?

Povídat si o bylinkách, jejich účincích, zpracování, využití. Budeme se učit bylinky dobře poznat na obrázku i venku na procházce. Budeme si hrát – v praxi si vyzkoušíme nejrůznější způsoby zpracování bylinek a ukážeme si, co všechno se z nich dá vyrobit. Budeme si také povídat o zdraví, nemocech a jejich příčinách, o diagnostice a o tom, co pro zdraví můžeme bylinkami udělat.

 

Marcela Bohuslavová

Dovolte, abych se představila. Jmenuji se Marcela Bohuslavová, narodila jsem se v roce 1969 ve znamení Vodnáře s ascendentem ve Vodnáři. Jsem matkou dvou synů.

Mám veliké štěstí, mohu pracovat v profesích, které mě naplňují

Bylinářka

To je moje původní profese. Bylinkám se profesionálně věnuji od roku 2001, kdy jsem na Kladně otevřela obchůdek Bylinky a koření. Od té doby radím lidem, prodávám byliny, čaje, aromaterapii, kosmetiku, drahé kameny….

Dula

O existenci dul jsem se bohužel dověděla, až když byly mé děti veliké – narodili se v letech 1993 a 1996. Přes to mě tato možnost nadchla a velmi oslovila – uvědomila jsem si, jak moc bych někoho takového při svých porodech potřebovala. V roce 2012 jsem se přihlásila do dvouletého výcviku pro duly, které pořádá občanské sdružení České duly. V tuto chvíli jsem akreditovaná dula.