Váš košík je
prázdný

Večerní škola přírodní kosmetiky s Agi

Přihlašovací formulářInformace o workshopu

Večerní škola přírodní kosmetiky je ucelený soubor šesti setkání pro všechny, kteří se chtějí pustit do výroby domácí kosmetiky a hledají komplexní informace a postupy, jak na to. Pravidelná setkání nám zároveň dají prostor se s jednotlivými tématy seznámit více do hloubky, prožít si je společně a pohrát si s jednotlivými výrobky. Společně tak projdeme úplné základy a filosofii přírodní kosmetiky, přes práci s oleji, esencemi a hydroláty, až po péči o vlasy nebo koupelové rituály. Setkávat se budeme každé tři týdny od února do června 2019.  

Program večerní školy

28. 2. - úvodní setkání

Během úvodního setkání se seznámíme s filosofií přírodní kosmetiky, základy práce s přírodními ingrediencemi nebo pomůckami na výrobu. Naučíme se výrobky správně konzervovat a detailněji si představíme květové vody (hydroláty). Na závěr si s pomocí hydrolátů umícháme dva výrobky - dvoufázovou čistící vodu a rescue sprej do kabelky, na všechny štípance a oděrky :).

21. 3. - rostlinné oleje a másla

Znalost olejů a másel patří k základům přírodní kosmetiky v péči o tělo a pleť. Představíme si jednotlivé oleje a másla, naučíme se je míchat a macerovat v nich byliny. Společně si vyrobíme šlehané máslo a pečující obličejový olejíček.

11. 4. - éterické oleje v péči o pleť

Nejen voní, ale i léčí a pečují o naši pleť. Na tomto setkání si povíme, jak s nimi pracovat bezpečně tak, abychom jen zářili. Očucháme si je, rozdělíme je do skupin dle jejich role v péči o pleť a namícháme si je do obličejového séra a tělového masážního oleje.

2. 5. - jíly a micy

Znáte kouzlo jílových masek? Víte, že se můžete mýt pouze marockým jílem? O tom všem v další lekci, kde se kromě práce s jíly zaměříme i na blýskavé micy. Celou práci zakončíme výrobou masky na míru a barevných balzámků na rty.

23. 5. - koupel jako rituál

V této lekci se budeme spíše rozmazlovat a vyrábět si voňavé produkty. Čekají nás koupelové soli, sprchový gel a šumivky do koupele. Hodně barev, vůní a bylinek :).

13. 6. - vlasy

Vlasy trápí snad každého z nás. Jsou moc rovné, zplihlé, nedají se česat nebo nás svědí celá hlava. V posledním  setkání se zaměříme na velmi široké a obsáhlé téma péče o vlasy. Projdeme si různé možnosti - včetně cestě k no poo - přírodní péče o vlasy, které vám pomohou si najít vlastní cestu. Odnesete si šampon s marockým jílem a aloe masku na výživu vlasů.   Prosím, rezervujte si v kalendáři všech 6 večerů. Pokud nebudete moci na 1 večer, tak si ho můžete nahradit v dalším běhu. Mrkněte na prodejní podmínky kurzů….   Přihlást se můžete pouze na celý běh série  a cena je taktéž za celou sérii. Potkáme v našem Centru Kosmetiky hrou na Letenském náměstí 1, Praha 7 – 1. patro 🙂