Váš košík je
prázdný

Slamněnkový krém proti vráskám

Pro pokročilé

Začínáme s hydratačními lehčímy krémy a tohle je první z nich, ze kterého jsem hodně nadšená. Používám ho několikrát týdně na noc a někdy i ráno po očištění obličeje. Opravdu vypíná a má příjemnou rychle se vstřebávající konzistenci. Dám si trochu na bradu, čelo a tváře a postupně ho spíše vklepu do obličeje.

Já krémy připravuji tak, že do jedné misky dám hydrolát, olivem a odvážené oleje – kromě těch hodně citlivých na teplotu a zahřívám ve vodní lázni. Čekám až až se olivem začne rozpouštět a občas promíchám. Ve chvíli, kdy promíchávám a vidím, že je olivem kompletně rozpuštěný, tak dám odměrku do chladící lázně a několikrát promixuji tyčovým mixérem. Za chvíli vám konzistence zhoustne.

Když je krém skoro chladný, tak přidám další oleje, esence, konzervant a šup do krabičky 🙂

Katka připravila podrobnější a přesnější návod:

Nejdříve je nutné vše vydezinfikovat minimálně 60% alkoholem a během celého procesu si hodně hlídat, co kam pokládáme.

Hydrolát zahřejeme ve skleněné nebo nerezové nádobě cca na 80°C. Přidáme emulgátor Beauty derm – Olivem 1000 a za stálého mixování tyčovým mixérem necháme rozpustit.

Poté necháme teplotu klesnout cca na 40°C. Mezitím občas promixujeme, aby se emulgátor nesrážel na hladině. 

Nakonec do směsi vmícháme olej a zbytek ingrediencí. Olej je potřeba přimíchávat postupně, no zkrátka jako, když děláte majonézu 🙂 Když je směs jednotná, tak promixujeme mixérem nebo metličkou.

Vznikne krém hustější pudinkové konzistence, který se skvěle nanáší a nezanechává pocit mastnoty. Krém doporučuji rozdělit do více krabiček a podarovat kamarádky 🙂 Pokud si chcete všechen nechat, stejně si ho rozdělte, tím předejdete zanesením plísní do krému.

Do základu jsem dala:

  • moringový olej – jedná se o osvědčený prostředek proti vráskám na obličeji, kolem očí i na krku. Obnovuje vitalitu, pružnost a pevnost kůže a krásně pleť rozzáří.
  • pupalkový olej – olej ze semínek  pupalky je cenným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a představuje důležitý olej z hlediska výživy pokožky zejména pro ženy. Má vysoký obsah kyselina gama-linoleové, díky čemuž navrací kůži elasticitu.
  • bambucké máslo – je známé pro své léčebné účinky a to díky svému složení – několik mastných kyselin, rostlinných sterolů, jako je například kyselina olejová, palmitová, kyselina stearová a linolenová.
  • šípkový nebo mrkvový olej – je skvělý na regeneraci pokožky, zlepšení struktury a potlačuje jizvy a kožní skvrny. Olej je účinný při vyhlazování všech typů jizev! Díky tomu také velmi dobře vyhlazuje vrásky, rýhy a strie.
  • hydrolát ze slamněnky – bojuje proti podlitinám, rozšířeným žilkám a začervenání pokožky, je skvělým tonikem pro pleť a má anti-aging účinky
  • šalvěj muškátovou – ideální pro balanc hormonů
  • mrkev – ideální na rychlou regeneraci pleti
  • kadidlo – jakožto konzervující pryskyřice je již po tisíciletí osvědčeným bojovníkem proti vráskám, navíc uklidňuje mysl a pozvedá ducha
  • olivový skvalen – svým složením je velmi podobný kožním lipidům, takže se dobře vsakuje do kůže a rychle účinkuje. Skvalen je látka přirozeně obsažená v kůži, ale postupem času se vytrácí.

 

Zajímá vás proč jsem si vybraly zrovna Beauty derm – Olivem 1000? Mrkněte na tento článek…

Prohlédnout workshop

Workshop: Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.