Váš košík je
prázdný

„Ovocný“ tělový krém

Pro pokročilé

Už jste si vyzkoušeli krémy z vody a oleje? Tady máte další příležitost! Jako první z nové kolece hydratačních krémů jsme sestavily krásný tělový krém s vůní ovoce.

Já krémy připravuji tak, že do jedné misky dám hydrolát, olivem, cetearyl a odvážené oleje – kromě těch hodně citlivých na teplotu a zahřívám ve vodní lázni. Čekám až až se olivem začne rozpouštět a občas promíchám. Ve chvíli, kdy promíchávám a vidím, že je olivem kompletně rozpuštěný, tak dám odměrku do chladící lázně a několikrát promixuji mixérem. Za chvíli vám konzistence zhoustne.

Když je krém skoro chladný, tak přidám další oleje, esence, konzervant a šup do krabičky 🙂

Katka připravila podrobnější a přesnější návod:

Nejdříve je nutné vše vydezinfikovat minimálně 60% alkoholem a během celého procesu si hodně hlídat, co kam pokládáme.

Hydrolát zahřejeme ve skleněné nebo nerezové nádobě cca na 80°C. Přidáme emulgátor Beauty derm – Olivem 1000 a za stálého máchání metličkou necháme rozpustit.

Poté necháme teplotu klesnout cca na 40°C. Mezitím občas promícháme aby se emulgátor nesrážel na hladině.

Nakonec do směsi vmícháme olej a zbytek ingrediencí. Olej je potřeba přimíchávat postupně, no zkrátka jako, když děláte majonézu 🙂 Když je směs jednotná, tak promixujeme mixérem nebo metličkou.

Vznikne krém hustější pudinkové konzistence, který se skvěle nanáší a nezanechává pocit mastnoty. Krém doporučuji rozdělit do více krabiček a podarovat kamarádky.🙂 Pokud si chcete všechen nechat, stejně si ho rozdělte, tím předejdete zanesením plísní do krému.

Krém se dobře vsakuje a přesto je silně vyživující a hutnější. Přidala jsem panthenol, aby více hydratoval. Cetearyl alkohol vykouzlí perleťovou a kluzkou konzistenci.

Prohlédnout workshopy

Naučte se přípravu tohoto a dalších receptů

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.