Váš košík je
prázdný

Lehký letní krém, který rozzáří vaši tvář

Pro pokročilé

Hodně z vás mi psalo, že by jste potřebovali tip na lehký krém na léto, oleje i másla jsou v tomto období zbytečně hutné.

Připravila jsem tedy tento recept, který patří k mým oblíbeným. Na posledním kurzu výroby kosmetiky jsme si ho s holkama umíchaly a myslím, že měl úspěch. Je jednoduchý na výrobu, rychle se vsakuje a silně hydratuje pleť.

Do mističky si dáme aloe vera gel a základový olej. Společně musíme delší dobu promíchávat, než se obě ingredie spojí. Když se podíváte zblízka, tak krém má malé „jikry“ – což je známka toho, že se ještě nespojil. Když je krém domíchaný, tak se směs zabarví do mléčna.

Chvíli směs mícháme a poté přidáme esenciální oleje a extrakt z grepových jader.

Na promíchávání doporučuji použít metličku nebo plochou lžičku. Může to trvat delší dobu, než se nám povede kompletně olej a ale promísit.

Přidáme špetku micy, která krásně prozáří tvář a krém je hotový 🙂

Jako základový olej zvolte, ten kerý máte po ruce, můžete je i namíchat. Já na léto volím ideálně kombinaci malinového oleje (silné antioxidační účinky) a jojoby (chrání pleť).

Esence také můžete namíchat dle své chuti, ale dejte pozor, které se v létě používat nesmí a které jsou naopak ideální 🙂

Já jsem si zvolila ochlazující a jemně kořeněnou mátu luční(divoká máta) v kombinaci s heřmánkem, který má hojivé účinky a krásnou vůni.

Prohlédnout workshop

Workshop: Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.