Váš košík je
prázdný

Jarní detox maska želvy ninja

Pro začátečníky

Mirka přišla s nápadem, že by chtěla jako dárek kamarádce vyrobit nějaký kosmetický produkt. A protože je jaro a čas na detox, tak jsme navrhla obličejovou masku.

A protože se holky potkaly díky super potravině – zelenému ječmenu, tak jsme si řekly, že ho namícháme i do masky! A je fakt super:) Rovnou jsme ji všichni vyzkoušeli. Mirka používá ječmen i na hojení ranek a odřenin.

Pojďme si ji společně umíchat.

Nejprve mícháme dohromady jíl a zelený ječmen. Pořádně promícháme, aby se oba pudry spojily. Pomalu přilijeme destilku a mícháme a třeme než se domícháme jemné kaše bez hrudek. Potom přidáme olej. My jsme přidaly šalvějový macerát, který můžete nahradit mandlovým olejem. Ideální je nakonec přidat pár kapek tea tree oleje.

Pozor, protože ječmen je živá potravina tak maska taky žije:) Proto doporučuji si udělat pouze menší množství na aktuální potřebu (Tak 1/3 množství, co je zde uvedeno) a masku neuchovávat!

Ječmen patří mezi super potraviny, sama ho piju téměř každé ráno už 3 roky. Hodně mi pomohl s kvasinkovými infekcemi a také mi pomohl s problémy s trávením a všimla jsem si, že jím méně, mám více energie a cítím se lépe 🙂

Prohlédnout workshop

Workshop: Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky

Pořádáme workshopy, kde Vás naučíme spoustu praktických návodů, jak si vyrobit vlastní domácí kosmetiku.