O nás

Co je Kosmetika hrou?

Jak to celé vzniklo?

K výrobě domácích přírodních přípravků jsem se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo, když jsem si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo.
V roce 2010 jsem našla na webu návod, jak vyrobit domácí mýdlo, ta myšlenka mě nadchla a tím celá cesta začala.

Učila jsem se a sbírala bylinky. Během cest po Indii jsem se dozvěděla o použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla jsem se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týče a čekalo mě mnoho zdarů, ale i nezdarů.

 Prostřednictvím našeho webu se o ně s vámi chceme podělit…

Na cestě naštěstí už dlouho nejsem sama, ale doplňuje mě skvělý tým. Kosmetika hrou je malý vesmír – ale vesmír není nikdy sám pro sebe – je tady pro všechny kolem. Ten “náš” hodně voní a pomáhá léčit tělo i duši.
Hrajeme si, sdílíme a podporujeme se. Tvoříme pro vás tématické kurzy. Na webu najdete aktuální recepty i články.
Náš “vonný butik“ je zásoben kvalitními surovinami, které máme sezónně, tak jak to má být. Máme však rády objevování a když narazíme na něco supr, tak to jednorázově objednáme, abyste si mohli hrát 🙂
Aktuálně tvoříme vonnou oázu na Letenském náměstí. Dojdete k nám do 1. patra po červeném koberci – následujte vůni!

Kdo se o vás stará a s kým se můžete v Kosmetice hrou potkat?

Judita
Klimentová

judita@kosmetikahrou.cz

Aktuálně – se – nejraději  pozoruju jak mi ze semínek rostou bylinky a květiny na mém okně ve vile nedaleko Horní Šárky, která je mým nejoblíbenějším místě v Praze. Moc ráda cestují do míst blízkých a vzdálených a mým oblíbeným elementem je voda – ať je to rybník v Jižních Čechách nebo šumivé moře!

Kosmetika hrou je tak trochu moje dítě, které jsem porodila před 6 lety a od té doby roste a vyvíjí se 🙂 Jdeme společně cestou přírodní léčby, hraní si, učení se, sdílení a vzájemné podpory. To stejné se snažím aby se prolínalo na všech úrovních: v našem týmu, na našem webu, v krámku a hlavně na kurzech. Jak řekla Katka Polívková – Kosmetika hrou je takový “náš hippie punkový projekt” – je to o lásce, péči a vesmíru a zároveň vybočujeme z  “normálu”.

Potkat se se mnou můžete na kurzech, kde mám roli průvodkyně. Zároveň se starám o technický chod a marketing. Věnuji se rozvoji “dítěte” a připravuji firemní kurzy.

Daniela Kosmetikahrou.cz

Daniela
Dvořáková

info@kosmetikahrou.cz

Vždy ma zaujímalo zloženie potravín a zdravý životný štýl, no až príchodom mojich dvoch detí sa môj záujem preniesol aj do oblasti kozmetiky. Práve to ma priviedlo do KH, kde som začala ako nadšená kurzistka. Pre mňa to bola láska na prvý pohľad. A tak sa kuchtenie a výroba zdravého jedla  rozšírila o šľahanie krémov, miešanie olejíčkov a o pár pomôcok v kuchyni, ktoré mám len na výrobu kozmetiky. No to nadšenie z kurzov a z dievčat bolo tak veľké, až som sa stala súčasťou celého týmu 🙂

Kozmetika hrou je pre mňa teraz miestom, kde sa kombinuje práca a zodpovednosť s vôňou a kreativitou, s chvíľkami pohody a zdieľania v kruhu inšpirujúcich žien.

Ináč milujem cestovanie s rodinou, hory a more, kvety a bylinky, aktívny pohyb a tanec a aktuálne som sa zamilovala do jógy.

V KH sa starám o plynulý chod e-shopu, o komunikáciu s našimi dodávateľmi a spokojnosť našich zákazníkov.

Agáta
Hrůšová

agata@kosmetikahrou.cz

K výrobě domácí přírodní kosmetiky jsem se poprvé dostala před pěti lety, v době, kdy  jsem se začala zajímat odkud pochází produkty, které běžně používám v kuchyni i koupelně, zda jsou testované na zvířatech a jak mohu snížit svou ekologickou stopu.

Mám ráda kreativní proces, kdy vzniká něco nového a od mala mě to táhlo k vyrábění všeho druhu. Baví mě ozkoušené recepty, babské rady i improvizace při míchání ingrediencí. V poslední době mě nejvíce nadchlo míchání přírodních parfémů na míru a dvoufázové krémy, na jejichž výrobu jsme pro vás připravily kurz.

Ve volném čase se ráda toulám venku se psem. Dlouho se také věnuji józe a baví mě i adrenalinovější sporty, jako kiting nebo lezení. Večer si ráda zalezu do postele se seriálem.

Kosmetika Hrou je pro mě jako sestra, se kterou společně rosteme, hrajeme si, učíme se od sebe a stále poznáváme něco nového. Společně se můžeme potkat na kurzech Výroby dvoufázových krémů, Dílničkách, Víkendové školičce nebo na cyklu pravidelných sobotních workshopů.

Hanka
Lanzingerová

kurzy@kosmetikahrou.cz

Jsem jedna alternativní maminka, která miluje esoteriku, přírodu, muziku a vše živé i neživé. Ke Kosmetice hrou mě přivedla tak trochu náhoda a zájem o tuto tématiku.
Již jako malá jsem se ráda procházela přírodou a pozorovala bylinky, kytky, stromy a postupně jsem se začala zabývat i jejich zpracováním.
Hlavně jsem se vrhla na zavařování, louhování atd. Lze tedy říci, že to vše u mě začalo kuchyní.
Později jsem se začala zajímat více i kosmetiku a drogérii a to především díky své dceři. Chtěla jsem mít doma vše více ekologické, domácí a šetrné a tak jsem se dostala blíže a blíže ke Kosmetice hrou.

Jsem ráda, že mohu být součástí něčeho takového jako je Kosmetikahrou, která to vše dělá i v dnešní době pořád s láskou.

A kdyby Vás zajímalo co tu dělám, tak já jsem ta spojka mezi Vámi a lektory 🙂

Všem Vám přeji hodně úspěchů a zábavy při domácím tvoření.