Váš košík je
prázdný

Šankaprakšalána – jarní i podzimní očista do čista

O čištění střev – šankaprakšaláně (mrkni sem dolu, co to vlastně je) jsem už delší dobu věděla od Petry. Po zimě přišlo jaro a já měla pocit, že vůběc nejsem ve “své” kůži nebo spíš těle. A tak jsem se finálně rozhodla, že se do ní pustím a pojedu s holkama na víkend do Ašrámu ve Žďárci.

Než jsem odjela, tak mě napadlo, že bych to trochu mohla zdokumentovat a podat vám report 🙂

V pátek odpoledne mě v Praze nabrala do auta Hanka a už jsme si to svištěly směr Hradec. Nejdřív mi bylo trochu trapně požádat o zastávku na kafe, během cesty na očistu:) Ale vědomí toho, že si kafe ani koláč minimálně celý další týden nedám, bylo silnější a tak jsem se osmělila. Hanka souhlasila, že si prý ještě taky dnes žádné nedala. Uf!

Na benzínce jsem začala přemýšlet i o zmrzlině – když neměli koláč 🙂 Hanka mě uklidnia:” Jen si dej, však si teď tejden minimálně nedáš.” Nakonec jsem se přemohla a zůstala pouze u latté s malou čokoládkou 🙂

Podvečer v Ašrámu byl nádherný. Na předzahrádce jsme s Hankou chytaly poslední paprsky slunce a těšily se na ostatní účastnice a Láďu.

 

Po vynikající večeři inspirované ajurvédskou kuchyní jsme připravili oheň během kterého jsme se představili a pobavili se o očekáváních a obavách.

Poměrně brzo jsem se odebrala do jogové místnosti do svého (teda Tomášova) teplého spacáku a usnula. Ráno jsem se probudila a zjistila, že celou noc mi kočka vyhřívala nohy.

Vstala jsem v půl sedmé a šla si kopat záchod.

Po sedmé hodině jsme se sešli v koupelně a společně si vyčistili jazyka a nosní dutiny.

Dostatek toaletního papíru a ghí na zadeček připraveno.

Nezbývalo než si připít na zdraví a pustit se do prvního litru slané vody na ex.

Pili jsem a cvičili a zase pili a zase cvičili. No a já jsem už vypila tři litry a sifon se mi pořád nespustil. Udělala jsem další dvě série cviků a už to jelo jako po ghí :)))

 

Dohromady jsem střeva pročistila během 2,5 h za pomoci 6 litrů slané vody. Unavená jsem se pak válela a nasávala sluneční energii.

Po dalších 30 minutách mě čekalo první jídlo, aby se střeva nezačala slepovat. Kaše z rýže a mungo fazolek zalitá třemi lžícemi ghí.

Následoval relax na několik hodin 🙂

Odpoledne jsme společně vyrazili na lom, kde jsme si čistili a masírovali obličej.

Na večer jsem se hrozně těšila, protože byly připravé ozdravné procedury. Detox ledvin a koupel s následnou masáží nohou.

V neděli ráno nás čekala opravdu vynikající snídaně a po ní jsme měli 2 hodinovou seanci jogy se základy partnerské jogy.

Oběd byl opět vynikající a lehký na trávení. No a pak už nás čekala cesta domů.

A co z toho?

  • cítím se moc dobře
  • opět jsem přehodnotila svoje současné stravování a vracím se k domácímu vaření a kaším
  • daleko víc dbám na to co jím a mám chuť experimentovat
  • místo kafe jsem si koupila čekanku
  • mám hodně energie a zároveň jsem zpomalila svoje myšlení
  • na podzim rozhodně jedu zas, tak pojeďte taky 🙂

Pojeďte se vyčistit s námi 🙂 Přihlašte se na petra.mocak@gmail.com 

Program a informace najdete zde.