Váš košík je
prázdný

Co macerovat a v čem macerovat?

 Jak vybrat bylinky a květy, které mohu macerovat?

Pro začátek rozhodně doporučuji vybírat bylinky a květiny, které dobře známe a máme s nimi již zkušenost ať v podobě čajů nebo je používáme na jídlo. Často totiž nevíme, že běžné bylinky, které si pěstujeme v květináči mají i další skvělé využití, pokud je naložíme do alkoholu nebo oleje. Jako druhý krok je dobré udělat průzkum a to jak v knihách na internetu, zda již tímto způsobem s danou bylinkou někdo pracoval a mohu se tak inspirovat.

Myslím si, že macerovat se dá všechno, jenom záleží, zda to pak má i dobré použití:) A to zjistíme právě v knihách o bylinkách a můžeme se inspirovat na internetu.

Mezi moje oblíbené patří například tinktůra z rozmarýny, kterou během zimy používám do přírodní aviváže. Jemně prádlo provoní a dezinfikuje.

Bylinky a květy sbíráme za suchého a slunečného počasí! O procesu sběru se rozepíšu blíže v dalších článcích:)

 

Jak a v čem to mohu macerovat?

Proces macerace se liší dle rostliny, kterou macerujeme a také dle látky ve které ji macerujeme. Vždy je pro nás základní otázkou, zda je vhodnější macerovat bylinku v alkoholu – na tinkturu nebo v oleji – na macerát. Stejná bylinka naložená v alkoholu může mít odlišné použití a účinky než když je macerovaná v oleji. Do přírodní kosmetiky macerujeme bylinky spíše v oleji. Ty se pak nazývají maceráty a dále je používáme primárně jako základ do balzámů na rty, mastí, krémů na tělo, masážních olejů atd.

Pokud macerujeme bylinu v alkoholu, tak ji potom nazýváme tinktura. Tinktura je daleko silnější a většina z nich se používá vnitřně na léčebné účely. Pokud chcete začít experimentovat s výrobou tinktur, tak rozhodně doporučuji si pořídit některou z knih, která se výrobě tinktur věnuje.  Já mám Praktická výroba bylinných tinktur – Anastasja Semjonova.

Některé z těchto tinktur se používají i do kosmetiky, kupříkladu kopřivová tinktura se používá na vlasy!

 Pojďme si tedy jednoduše shrnout v čem macerujeme a jaký je postup:

 

1. v oleji

V jakém?

Já na maceraci používám bio slunečnicový olej. Není drahý, nemá výraznou vůni a díky tomu krásně nese vůni bylinek a také se rychle vsakuje. V případě, že si chci připravit macerát, který chci použvat přímo na tělo – například obličejový olej, tak používám kvalitní mandlový olej. Ten je daleko jemnější a výživnější.

Když chci macerovat bylinky pro léčebné účely nebo na vlasy, tak je maceruji v olivovém oleji. Do oliváče pravidelně nakládám bylinky na zubní olej a zábal na vlasy:)

Jak na to?

Bylinky dám do zavařovací sklenice a zaliju vybraným olejem. Potom je zahřívám ve vodní lázni. Dám na okno a nechám je tam 3 týdny na sluníčku. Vzhledem k několika konzultacím s bylinkáři a chemiky nedoporučuji dávat bylinky na okno, ale do temna 🙂 Oleje jinak rychleji žluknou a slunce může procesu spíše uškodit. Mrkněte na detailní fotopostup!

Po třech týdnech přecedím přes plátno a uzavřu do tmavé lahvičky a na lahvičku dám popisek s názvem a rokem!

Sušené bylinky – dáme poloviční množství než čerstvých, protože jsou silnější. Macerát bude méně vonět, ale bude silnější. V tomto případě téměř nehrozí, že by nám macerát zplesnivěl.

Čerstvé bylinky – dáme dvojnásobné množství než sušených bylinkek. Hotový macerát bude více vonět, ale pozor moc rád plesniví! To můžeme ošetřit například tím, že vystřihneme z tvrdého plastu kolečko o velikosti vnitřku lahve a vložíme ho na macerát, tak aby pokrýval včechny bylinky a hodíme na něj kamínek. Ani kousek květinky nesmí vyčuhovat a speciálně ne u měsíčku!

A na co to použijeme?

Oleje používám jako základ do další kosmetiky. Můžeme je přidávat do tělových a koupelových olejů. Pár kapek vždy dám do mého oblíbeného balzámu na rty a hodí se i do šlehaných másel a masažních kostek. Oleje nasají esence a sílu bylin a tu potom využijeme v naší DIY přírodní kosmetice:)

 

2.v bambuckém másle

Jak na to?

Postup je jen trochu odlišný od macerace v oleji. Mohu také pracovat s čerstvými i sušenými bylinkami, které se chovají stejně jako u macerace v oleji! Do sklenice dám bylinky a na ně 2 lžíce bambuckého másla, můžeme kombinovat i třeba s kokosovým olejem. Sklenici dám do vodní lázně a čekám až se směs rozpustí. Všechny květy by měly být ponořené v bambuckém másle, pokud nejsou, tak přidám další lžíci bambuckého másla.

Potom dám sklenici za okno na slunce a po další 3 dny směs rozpouštím a opět nechávám zatuhnout. Vzhledem k několika konzultacím s bylinkáři a chemiky nedoporučuji dávat bylinky na okno, ale do temna 🙂 Oleje jinak rychleji žluknou a slunce může procesu spíše uškodit. Mrkněte na detailní postup!

Po 3 dnech přecedím přes plátno a je hotovo:)

A na co to použijeme?

Z těchto základů jsou naprosto úžasná šlehaná másla!!!

 

3. v alkohole

Jak na to?

Narozdíl od macerace v oleji či v bambuckém másle, je potřeba macerovat v alkoholu mimo světlo. Ale my už teď víme, že i oleje macerujeme v temnu 🙂 Macerujeme také 3 týdny. Láhev popíšeme a dáme do skříně, každý den protřepeme, aby se hezky promíchala. Gramáž naložených bylin záleží na druhu bylinky.  Stejně tak síla alkoholu. Většinou se však bylinky zalejí 40% alkoholem. Pokud se chcete pusti do výroby tinktur, tak doporučuji použít odbornou literaturu, jak jsem již psala v úvodu.

 A na co to použijeme?

Tinktury většinou používáme vnitřně a to na léčbu nebo prevenci – před nastydnutím, pro posílení imunity…

Tinktury jsou mnohem silnější než bylinkové čaje či olejové maceráty. Alkohol velice rychle začne kolovat v krvi a proto je účinek rychlejší a silnější.

Často slýchávám, že bylinkama nic nezkazíme. To však není pravdou a rozhodně ne v případě tinktur, ktere při špatném použití mohou i ublížit!

Použití i výrobu doporučuji konzultovat se zkušeným léčitelem nebo léčitelkou:)

Máme však i tinktury které můžeme používat vně na léčebné nebo kosmetické účely, mezi ně patří například rozmarýnová tinktura, kopřivová tinktura, tinktura z medvědího česneku nebo proposilová tinktura.

 

4. v glycerinu

Jak na to?

U macerace v glycerinu postupujeme stejně jako u macerace v alkohole. Pokud se rozhodneme použít sušené byliky, tak je potřeba naředit glycerin ještě destilovanou vodou. Mrkněte na detailnější postup!

 A na co to použijeme?

Glycerinové maceráty se používají často stejně jako alkoholové tinktůry, jsou méně silné a proto jsou velmi vhodné pro děti. Jejich účinek je nižší a díky tomu jsou také bezpečnější.  Jsou skvělou alternativou pokud se chcete vyhnout alkoholovým základům.

My, macerát v glycerinu použijeme i do základu naší kosmetiky. Při správném použití pomáhá hydratovat pokožku a pokud v něm jsou vymacerované bylinky, tak ještě přenese jejich sílu!

 

Něco jsem opomněla? Napište mi a já dopním:) Snad vám tento článek pomůže v rychlejší orientaci se v macerování bylinek!

Macerování a patlání zdar!