Váš košík je
prázdný

Novoroční předsevzetí: Udělej něco pro sebe i přírodu a vyměň syntetickou kosmetiku za domácí

Nový rok si tradičně žádá předsevzetí. Rozhodly jsme se, že toho využijeme a přijdeme s jedním dost aktuálním tématem…

V posledních letech se ukazuje, jak strašně dnešní způsob života dává na frak nám i přírodě. Je jasné, že je potřeba dělat změny. Člověk spotřebovává ohromné množství zdrojů a znečišťuje životní prostředí. Situace začíná být neúnosná a je třeba dělat změny na úrovni legislativy i u každého z nás zvlášť doma.

Nemusíme hned vše měnit od základů, hlavní je někde začít. Často i zdánlivé drobnosti, když se nasčítají, můžou přinést výsledky. Před lety jsme se pustily do výroby vlastní kosmetiky a šíření myšlenky, že si spoustu věcí můžeme doma krásně vyrobit sami. Dneska bychom rády vyzdvihly další přínosy výroby domácí kosmetiky a taky bychom rády ukázaly, jak zdánlivě malý krok může nastartovat větší změny v uvažování i jednání.

Člověk pro spokojený život nepotřebuje desítky pestrobarevných lahviček ve své kosmetické výbavě. Zrovna tak nepotřebuje magické formulky na etiketách, všelijaké umělé parfemace a barviva. Ke štěstí vlastně stačí ohromně málo – stačí mít produkty, které nám skutečně prokážou službu a přinesou výsledky.

Asi tušíte, kam tím míříme… Chceme dokázat, že o naši pokožku může být krásně postaráno přírodními produkty, které si sami vyrobíme. A že jimi prospějeme sobě, naší peněžence a taky přírodě. Naši kosmetiku si můžeme vyrábět s respektem k přírodě a životnímu prostředí. Odměnou za to nám nebude jen dobrý pocit a vědomí, že aktivně něco děláme pro naši planetu. Ohromným benefitem nám bude to bohatství, které nám příroda na oplátku dává k dispozici. Ukáže nám, že méně je více.

Spousta z vás si už doma kosmetiku vyrábí. Někteří si ale s tou myšlenkou zatím jen spíš pohrávají. A právě těm bychom rády pomohly udělat první krok :).

Jako malou motivaci jsme sepsaly seznam dost dobrých důvodů k výrobě vlastní kosmetiky. Na našem blogu najdete spoustu jednoduchých receptů, se kterými se na cestu do světa diy kosmetiky můžete vypravit.

Pokud nevíte, kde začít, vybraly jsme pro vás parádní jednoduché recepty, jen mrkněte pod tenhle článek. Najdete tam recepty na čtyři základní produkty, které si zamilujete.

A pak je tu samozřejmě naše knížka Kosmetika hrou – průvodce výrobou domácí přírodní kosmetiky. Osobně vám pak spoustu rad a tipů můžeme předat na našich kurzech, zrovna jako vám ukázat, jak přesně na ten který výrobek. Vaše první produkty si tak můžete vyrobit tady s námi :).

 

 

 

Workshopy

18H - celý kurz

Večerní školička přírodní kosmetiky s Agi

Užijte si zimní večery při výrobě přírodní kosmetiky a vůni esenciálních olejů. Setkávejte se pravidelně s lidmi se stejnými zájmy….

3 h

Přírodní drogerie do domácnosti

„Komerční domácí drogerie je za mě ještě horší než běžná kosmetika!“

Ale tu šetrnou si doma můžete snadno vyrobit. Nevíte jak na to? Přijďte k nám…

2 dny

Víkendová školička přírodní kosmetiky

Nestíháte dorazit na naše večerní kurzy, které jsou během týdne? Jste z daleka a chcete všechny vědomosti získat najednou? Připravily…