Váš košík je
prázdný

První paprsky slunce: základní letní péče o pleť

Je tu květen. Sluneční paprsky nabírají na síle. A my jim chtě nechtě musíme přizpůsobit naši péči o pleť.

Naše kůže slunce nezbytně potřebuje, ale taky potřebuje v tomto náročném období speciální ochranu a výživu. A abychom vám tento nelehký úkol usnadnily, připravily jsme pro vás řadu tipů, co si vyrobit a na co myslet. Věříme, že si sluníčko užijete a že vaše pokožka bude krásná, zdravá, spokojená.

Letní péče o pleť má svoje pravidla i triky. Jaké? Mrkněte do tohoto článku. Taky vás určitě budou zajímat rostlinné oleje. A speciálně malinový olej stojí za řeč. Poslední dobou je dost (ne)oblíbený, takže určitě stojí za připomenutí náš článek z minulého roku. Katka se pak věnovala taky oleji kaméliovému, višňovému a opunciovému. Tyhle poklady vám přibližuje v samostatném článku a přidala k nim taky recept na pleťový olej.

V teplých měsících většinou odkládáme hutnější oleje a saháme po lehkých hydratačních krémech. Nám se ohromně osvědčil tenhle letní krémík se špetičkou micy. Pro zralejší pleť doporučíme pečující krém plný kvalitních olejů vonící frangipanií.

Zapomenout nemůžeme ani na deodorant. Máme tu pro vás novou verzi deáče s aloe vera, o jeho fungování se postará oxid zinečnatý a případně i soda. Gelovou konzistencí se bezvadně hodí do roll-on obalu, takže oceníme i jeho praktičnost.

Poslední roky jsme si zamilovaly voňavé osvěžující spreje do kabelky. Jejich základem je většinou hydrolát a jejich vůni vylepšujeme přídavkem esencí. Zkuste náš oblíbený recept na sprej do kabelky s růžovým hydrolátem, levandulí a mátou. Věříme, že budete nadšené stejně jako my :).

Hvězda měsíce

Znáte mrkvový olej? Je báječný do letní kosmetiky. Právě proto jsme na něj tento měsíc nemohly zapomenout. Proč? A do jakých výrobků ho rády dáváme? Mrkněte sem.

Novinka měsíce

Aloe vera. Úžasně univerzální rostlina, která poskytne prvotřídní péči naší pokožce. V letní kosmetice ji oceníme dvojnásob, navíc se s ní krásně připravují příjemné lehké produkty, třeba i v gelové konzistenci. A taky umí být nádherně chladivá. My si ji oblíbily ve formě šťávy, kterou používáme do celé řady produktů a snadno s ní připravíme i aloe vera gel. Hezky se hodí do vodní fáze emulgovaných produktů a nám se osvědčila i do šlehaných krémů bez emulgátoru.

Mrkněte na další zajímavosti o aloe ve šťávě a vyberte si z našich oblíbených receptů.

Workshopy

2 dny

Víkendová školička přírodní kosmetiky s Judit a Agi

Nestíháte dorazit na naše večerní kurzy, které jsou během týdne? Jste z daleka a chcete všechny vědomosti získat najednou? Připravily…

4 H

Výroba hydratačních krémů a tělových mlék spojením vody a oleje

Chcete se pustit do složitějších receptů a začít si vyrábět hydratační krémy a tělová mléka? Připravily jsme nový kurz –…

3H
Hostující

Rostlinné oleje v péči o pleť

V rámci večera se seznámíte teoreticky i prakticky s vybranými za studena lisovanými rostlinnými oleji – těmi běžnými i těmi nejluxusnějšími… A vyrobíte si vlastní pleťový olej, přesně na míru.