Váš košík je
prázdný

Na cestách

Ať už se chystáte do exotických dálek nebo jen za humna, vždycky se hodí mít s sebou pár kosmetických drobností. A těm jsme zasvětily tento měsíc! Ukážeme vám, jaké suroviny se šiknou. A jaké vlastní kosmetické výrobky oceníte u moře, na čundru nebo třeba ve víru velkoměsta.

 

Letní kosmetika má svoje specifika. Většinou ji vyrábíme z lehčích surovin a saháme po našich oblíbencích, ale taky máme blacklist těch, které do letní kosmetiky radši vynecháme.

V létě dvojnásob oceníme hydroláty. Jsou svěží, lehké, voňavé a užijeme je jako základ všelijakých sprejů, mlék a krémíků. Jejich aroma často doplňujeme esencemi. Tady si ale musíme dát dobrý pozor. Některé jsou totiž fototoxické a jejich použití v létě by se nám mohlo nevyplatit. Které to jsou? A které naopak do letní kosmetiky rádi přidáme, protože jsou bezpečné? Čtěte tady.

Taky rády minimalizujeme. Když někam jedeme, nechceme s sebou vláčet spoustu kosmetiky. Časem jsme tak vytřídily, co potřebujeme a co ne. A vyladily receptury, aby spousta produktů byla multifunkčních. Inspiraci najdete třeba v naší kosmetické taštičce o sedmi kouscích.

Ohromně nás v létě baví spreje. Třeba tenhle sprej první pomoci. A taky sprej proti hmyzákům – v létě se to jimi všude jen hemží a tenhle přírodní sprejík nám pomůže udržet si je od těla :).

Při cestování se vám může taky hodit desinfekční gel. Ten domácí výroby. Průmyslově vyráběné už dávno nekupujeme, protože to je samá chemie, která kůži příliš neprospěje.

Další parádičkou z naší dílny je olej na bebíčka. Ono teda, po pravdě, bychom ho měly nazvat super univerzálním olejem, protože je nejen hojivý, ale pomůže nám dodat výživu taky naší pleti a vlasům. Takže na cesty stačí jedna malá lahvička a opečujeme se kompletně.

Naší pokožce taky v létě mimořádně dobře sedne tenhle gel. V základu má aloe vera gel, vylepšily jsme ho malinovým olejem a přidaly pár kapek esence.

Hvězda měsíce

O hydrolátech jsme nezačínaly článek jen tak. V létě jsou extra příjemné a proto jsme jeden z nich vybraly jako hvězdu měsíce. Sáhly jsme po levandulovém hydrolátu. Jeho vůni milujeme a jeho účinky zase miluje naše pokožka. Přečtěte si o něm více tady.

Novinka měsíce

Už jste zkoušeli vílínový hydrolát? Možná ho znáte pod názvem hamamelis. Víc o něm se dozvíte v našem článku. Ještě jsme mu u nás nedaly moc prostoru a to je škoda!

 

Přejeme vám krásný začátek léta!

 

Workshopy

2 dny

Víkendová školička přírodní kosmetiky s Judit a Agi

Nestíháte dorazit na naše večerní kurzy, které jsou během týdne? Jste z daleka a chcete všechny vědomosti získat najednou? Připravily…

3H
Hostující

OSOBNÍ PARFÉM – workshop přírodní parfumerie

Tvoření přírodního parfému je vrcholný smyslový zážitek.  Pojďte si namíchat svůj osobní parfém, vůni originální, přírodní, osobitě krásnou…  Přírodní vůně…

3,5H
Hostující

Rostlinné oleje v péči o pleť – úvod

V rámci večera se seznámíte teoreticky i prakticky s vybranými za studena lisovanými rostlinnými oleji – těmi běžnými i těmi nejluxusnějšími… A vyrobíte si vlastní pleťový olej, přesně na míru.