Váš košík je
prázdný

Léto plné bylin

Z našeho letního výletování si můžeme domů přinést nejen vzpomínky, ale taky nějaké ty poklady přírody. Třeba bylinky. Naše luhy a háje jsou totiž plné léčivých vůní.

Pokud se pro bylinky taky vypravíte, víte už, jak je zpracujete? U nás asi vede macerování – umožní nám vytáhnout sílu bylin a zakonzervovat ji. Mrkněte na náš přehled o tom, v čem a jak macerovat. Jednu takovou olejovou maceraci jsme rozfotily do fotopostupu.

Máme pro vás ale ještě další macerovací inspiraci… Třeba náš multifunkční olej v sobě využívá sílu řady bylin a je skvělý na spoustu věcí. Mimo jiné i na problémy dutiny ústní. Je takovým vylepšeným olejem na mlgání.

Taky mrkněte na náš třezalkový olej, i ten dost stojí za pozornost.

Ale je pravda, není třeba zůstávat jen u macerování… Bylinky si můžeme i nasušit, třeba si připravit pár hrstiček do purpury.

Bylinkám se teď komplexně věnujeme v rámci ročního kurzu Bylinkářův rok. Letošní je sice už v běhu, ale už chystáme nový cyklus na příští rok! Bylinkářův rok je velká bylinková jízda a jsme moc rády, že se během něj můžeme průběžně setkávat a užívat si společně téma, které nás tak baví. Každé setkání je plné inspirace a dobré nálady. Společně procházíme celým rokem a věnujeme se všem tématům, které bylinkáře v průběhu roku zajímají.

Mrkněte na rozpis programu a další informace a taky malý „report“ z letošního běhu. A pokud vás to zaujalo, přidejte se k nám. Máme omezený počet míst, tak neváhejte :).

Bylinkářův rok s Judit

Hvězda měsíce

Nově chystáme šípkový olej organic, to je lahůdka! Už brzy ho budeme mít na skladě. A k čemu že šípkový olej je dobrý a co si s ním můžete vyrobit? Mrkněte tady.

Hvězda měsíce: organic šípkový olej

 

Novinka měsíce

Už jste si zkoušeli vyrobit inhalátor? Tyčinky na jejich výrobu už chvilku v eshopu máme, ale ještě jsme neměly prostor se jim věnovat. A to je škoda! Mrkněte na ně a na jejich použití, třeba zjistíte, že by se vám hodily :).

Novinka měsíce: inhalátory

 

 

 

Workshopy

40H celý kurz

Bylinkářův rok s Judit – 4 víkendy během roku

Následující rok mě čeká 12. bylinkářská sezona, na kterou se obzvlášť těším. Můžeme jí totiž prožít společně 🙂
Pojďte  s nám strávit celý rok v rytmu bylin.
2 dny

Víkendová školička přírodní kosmetiky s Judit a Agi

Nestíháte dorazit na naše večerní kurzy, které jsou během týdne? Jste z daleka a chcete všechny vědomosti získat najednou? Připravily…

3,5 HOD

Dílničky přírodní kosmetiky – podle sezóny a na míru

Pojďme se potkat a společně nahlédnout do dílny přírodní kosmetiky… Během dílniček si vyrobíte sezónní produkty na tělo i pleť….