Váš košík je
prázdný

Jarní úklid

Únor je pro mě měsícem jarního úklidu, a to nejen domácnosti, ale i uvnitř sebe. Připravuji se na novou sezónu, kdy vyjdu z úkrytu svého teplého bytu a pustím se do sběru bylin a jarních špacírů.

Úklid prostor je úzce propojený i s následujícím rokem. 16. února končí podle čínského kalendáře rok ohnivého kohouta, který byl o „vyklízení starých skříní„, a přijde rok zemského psa, kdy v úklidu budeme pokračovat. Je totiž ještě potřeba „si zamést před vlastními prahy„.

Na úklid odmácnosti jsme vám připravily recepty ekologických domácích prostředků a několik tématických článků.

 

Jako dáreček od nás dostanete ke každé objednávce nad 300,- (bez poštovného) balíček 50 g epsomské soli. Určitě ji využijete po náročném úklidu a dopřejete si posilující koupel 🙂

Epsomská sůl je složena z minerálů hořčíku a síranu. Výzkumy prokázaly, že hořčík a síran se snadno vstřebávají přes kůži. Hořčík pomáhá funkci svalů a nervů, sírany z těla vyplavují toxiny a snižují migrény.

Koupel uvolňuje nervový systém i svaly, utišuje bolest zad a kloubů, pomáhá k lepšímu a klidnějšímu spánku, snižuje nepravidelný srdeční rytmus a krevní tlak.

Masáž epsomskou solí skvěle odvodňuje, proto je vhodné přidat ji do peelingu proti celulitidě.