Váš košík je
prázdný

Jarní očista uvnitř i navenek

S přicházejícím jarem odhazujeme nejen kabáty a šály, ale někdy máme potřebu odhodit i to naše možná trošku šedivé já. Dlouhá zima se na většině z nás podepíše a i když se na jaro těšíme, potřebujeme občas takový malý „kopanec“. Není náhoda, že jaro je symbolem znovuzrození a přesně k němu nám pomůže malá jarní očista.

Při jarní očistě bychom neměli zapomenout na žádnou ze základních úrovní – tedy na naše tělo, mysl, duši a nakonec i na prostor, ve kterém žijeme. Pomůže nám to nabrat sílu a jít jaru naproti :).

Na jaře vyrážejí první zelené lístky a zaručeně mezi nimi najdeme kopřivu dvoudomou. Ta nám poslouží krásně nejen k výrobě vlasového oplachu, užijeme ji i v kuchyni – a připravíme s ní dobroty, které naši očistu podpoří. Třeba ale taky společně s kopřivou objevíme i žabinec a nebo divokou pažitku.

Další tipy, jak podpořit jarní detox, najdete v jednom z našich starších článků tady.

Po tom, co jsme zdravou dobrotu dopřáli bříšku, můžeme se začít věnovat tvářičce. Třeba namíchat pleťovou masku a do zásoby připravit pleťový olejíček. Taky stojí za to aspoň jednou si udělat kompletní hloubkové čištění pleti.

Pocit pohody a malý jarní restart ještě posílíme očistou našeho domova. Je moc fajn vyházet staré harampádí a poslat dál věci, které už nepotřebujeme. Pocit čistého, zdravého domova ještě umocníme, pokud k malému jarnímu úklidu přizveme přírodní uklízecí pomocníky. Nejen že se nám to doma bude blýskat, bude to taky vonět přírodou. Záleží už jen na nás, jestli dáme přednost citronu, pomeranči nebo třeba borovici.

Skvělým zakončovacím očistným rituálem je taky vykuřování. Speciálně pro tuhle příležitost pro vás Katka nachystala božskou voňavou směs a nazvala ji Nádech jara.

 

Přejeme vám krásný začátek jara!

 

Workshopy

3 H
Hostující

Celým rokem na vlně vonných dýmů

Cyklus praktických zážitkových workshopů vykuřování. Čtyři setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Jaro,…

4,5 HOD

Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky s Judit

Chcete se naučit míchat si vlastní přírodní kosmetiku? Rády sdílíte čas i prostor s dalšími ženami? Hrajete si a vyrábíte…

3 H
Hostující

Základy domácího vykuřování a výroba vykuřovacího svazku

Praktický „čichací“ a seznamovací workshop pro zájemce o vykuřování. Jak voní dračí krev a čertovo lejno? Na co všechno je…